شکست محدودیت ها ( معرفی نرم افزار Fusion 360)

مقدمه :

خیلی از کاربران نرم افزار Revit از ضعف در مدلسازی این نرم افزار گله مند هستند و در بعضی موارد ، قادر به پیاده سازی احجام و ترکیبات حجمی خود با توجه به ایده های ذهنی خودشان نیستند.
و اینجاست که به فکر استفاده از نرم افزار های جایگزین می افتند و زمان طولانی را صرف یادگیری نرم افزار های گوناگون میکنند . با این وجود همه قبول داریم که نمیشود به یک نرم افزار بسنده کرد ، پس راه چاره چیست ؟!
زمانی که نرم افزار Rhino برای حرفه طلاسازی منتشر شد بسیاری از طراحان معمار به دلیل سهولت حجم سازی و پوسته سازی های پیچیده به این نرم افزار روی آوردند و چندی نگذشت که این نرم افزار به یکی از محبوب ترین ها در بین طراحان معمار و طراحان صنعتی تبدیل شد.

 
با این حال خیلی از کاربران نرم افزار هایی مثل Revit همچنان درحال کلنجار رفتن با این نرم افزار جهت مدل سازی های پیشرفته خود هستند و قصد یادگیری نرم افزارهای جدید را هم ندارند .
 

پیشنهاد ما برای کاربران Revit

ما در اینجا شما را با نرم افزار Fusion 360 از نرم افزارهای شرکت Autodesk  به صورت تصویری آشنا خواهیم کرد و متوجه خواهید شد که حجم سازی و طراحی پیچیده در این نرم افزار قدرتمند به راحتی امکانپذیر بوده و یک رابط خیلی خوب برای Revit در بحث حجم سازی میتواند باشد .

با توجه به اینکه این نرم افزار برای رشته طراحی صنعتی و مکانیک ساخته و برنامه نویسی شده است  ، احجام در این نرم افزار مثل یک خمیر در دستان شما قابلیت شکل پذیری دارند و در اینجا میتوان گفت که محدودیت ها در حجم سازی برای کاربران نرم افزار Revit شکسته خواهد شد .

ضرورت استفاده از Fusion 360

به دلیل سادگی و خوانایی  محیط برنامه و شبیه بودن اکثریت پارامترها و دستور ها به بقیه نرم افزارهای Autodesk یادگیری و کار با این نرم افزار را به شما پیشنهاد میکنیم زیرا که در مدت زمان خیلی کمی به نسب به دیگر نرم افزار ها شما قادر به یادگیری و تسلط نسبی به Fusion 360 خواهید بود .

به مثال زیر توجه کنید


فرم طراحی شده در Fusion با قابلیت تهیه خروجی اجرایی به صورت Interlock توسط دانیال باقرزاده .(زمان مورد نیاز برای طراحی و تهیه مستندات اجرایی از این طرح : 2 دقیقه )
آیا زمان آن فرا نرسیده تا بتوانیم آزادانه طراحی کنیم و بسازیم ؟! آن هم با نرم افزاری از خانواده محبوب و قدرتمند Autodesk .


پس در همینجا شمارا به دیدن ویدئو معرفی این نرم افزار از دانیال باقرزاده دعوت خواهیم کرد .
در این ویدئو آموزشی به نحوه نصب ، معرفی کلی محیط برنامه و نحوه انتقال حجم طراحی شده به نرم افزار Revit خواهیم پرداخت .


امیدواریم که این مقاله برای آن دسته از عزیزانی که آشنایی و یا آگاهی کافی از فیوژن و قابلیت های آن  نداشتند مفید واقع شود .
دانیال باقرزاده (مدرس و موسس مجموعه آرکپرو)

پاسخی بگذارید