پرش به محتوا

آغاز عصر جدید طراحی دفاتر اداری در آرژانتین با طرح جنجالی فاستر و همکاران

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : گروه معماری فاستر و همکاران (Foster+Partners) طراحی و ساخت یک ساختمان 35 طبقه در Avenida Cordoba، یکی از خیابان های مهم شهر بوینس آیرس (Buenos Aires) در پایتخت آرژانتین (Argentina) بر عهده گرفته است! این پروژه که بین مرکز سنتی شهر و وردی اصلی بندر پورتو مادرو (Puerto Madero) واقع شده است، قرار است به یک بنای برجسته در خط آسمان شهر بوینس آیرس (Buenos Aires) بدل شود.

هدف طراحان گروه معماری فاستر و همکاران (Foster+Partners) این است که با ایجاد یک موازنه ی دقیق بین سازه و طبیعت پیرامون، برگ جدیدی به دفتر استاندارد طراحی دفاتر کار در آرژانتین بیفزایند.

فرم مثلثی شکل این برج اداری رو به سوی مرکز شهر و همچنین رودخانه Rio De La Plata دارد. نکته جالبی که در طرح این ساختمان به چشم می خورد این است که حدود 70 درصد از نقشه به فضاهای عمومی و باغ های طراحی شده اختصاص یافته است! یعنی دفاتر تنها چیزی در حدود 30 درصد از حجم این ساختمان 35 طبقه را اشغال خواهند کرد. براساس اظهارات تیم طراحی، باغ هایی که در پای این ساختمان سر به فلک کشیده اند، خودنمایی خواهند کرد؛ ایده ای که تراس های هر طبقه نیز در آن امتداد می یابند. به بیان ساده تر، در تمام طبقات فوقانی این پروژه نیز شاهد حضور فضاهای سبز خواهیم بود.

در داخل ساختمان نیز دفاتر اداری مختلف، در اطراف راهروی داخلی طراحی و جانمایی خواهند شد. شاید اغراق نباشد اگر این دفاتر را به شکل مجموعه ای از دهکده های سرسبز توصیف کرد!  یکی از شرکای Foster + Partners، Juan Frigerio به خبرنگاران گفته است که طرح این برج براساس بررسی های دقیق شکل گرفته است؛ و مهم ترین هدف ما به عنوان تیم طراحی، تقویت بافت های شهری مجاور ساختمان است. این یعنی ساختمان جدید خیابان آونیدا کوردوبای (Avenida Cordoba) شهر بوینس آیرس نه فقط مقصد دلپذیری برای دفاتر اداری خواهد بود، بلکه یک باغ عمومی و سرسبز نیز می باشد که می تواند به تمام شهروندان خدمات ارائه دهد.

در کنار تمام این ها، این ساختمان توانسته است که به خاطر تلاش های موثر خود در کاهش مصرف انرژی، گواهینامه طلایی LEED را نیز دریافت نماید.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *