پرش به محتوا

آپارتمان مسکونی خاکستری تیره ؛ راه حل های مینیمالیستی در خدمت یک زندگی آسوده!

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : امروز می‌خواهیم سری به شهر کریفی ریه (Krivói Rog) واقع در کشور اوکراین (Ukraine) بزنیم! آن چه که ما را به این شهر کوچک اما بسیار زیبا کشاند، پروژه ی نوسازی و طراحی داخلی آپارتمانی مسکونی است به نام خاکستری تیره (یا همان Deep Gray). بهتر است از ابتدای سخن اعلام کنیم که جان تازه بخشیدن به این آپارتمان 166 متر مربعی را مدیون هنرمندی و خلاقیت معماران Azovskiy and Pahomova هستیم. چنانچه شما نیز مشتاق هستید با جزئیات طراحی خانه ی خاکستری تیره (Deep Gray) آشنا شوید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید!

آپارتمان مسکونی خاکستری تیره

به نظر می رسد که معماران Azovskiy and Pahomova برای انتخاب شیوه ی کار خود، مسیر راحتی را پیموده اند؛ چرا که مشتریان آن ها اعضای یک خانواده ی چهار نفره بودند و هر چهار نفر، زیبایی را در مینیمالیسم (Minimalism، سادگی یا کمینه گرایی) می دانستند. آن ها از تیم معماری خواستند که بر خلق یک آپارتمان مسکونی راحت و طراحی شده براساس اصول طراحی مینیمالیستی تمرکز داشته باشند!

آپارتمان مسکونی خاکستری تیره

به این ترتیب کار انتخاب مصالح برای نوسازی پروژه ی Deep Gray Apartment آغاز شد. معماران، بتن را به عنوان اصلی ترین متریال پروژه ی نوسازی آپارتمان به کار گرفتند؛ در کنار آن، پانل های چوبی برای مخفی کردن سیم کشی ها و تخته های گچی برای پوشاندن سقف ایفای نقش نمودند.

براساس طرح های تیم نوسازی در این آپارتمان جذاب و بسیار زیست پذیر، محدوده ی مشترک میان فضای آشپزخانه و فضای اتاق نشیمن به کمک یک یخچال و چند کابینت مرز بندی شد! این تمهیدِ زبردستانه، علاوه بر این که راه حلی کاربردی به شمار می آمد، به شکل گرفتن یک حلقه ی اتصال بین فضاهای گوناگون خانه نیز کمک شایانی کرد.

پلان

همانطور که از نام این آپارتمان نیز بر می آید، رنگ ها در این خانه نقش مهمی را بر دوش می کشند! به عنوان مثال، یخچال در کابینتی به رنگ چوب سوخته جای گرفته است؛ تدبیر هوشمندانه ای که به ایجاد یک لکه ی رنگی در فضای نشیمن این واحد مسکونی کمک شایانی نموده است. کمی آن طرف‌ تر، در اتاق های خواب دو فرزند این خانواده و همینطور در اتاق خواب اصلی، رنگ نارنجی و سبز لهجه ی خاص و کاملا متفاوتی به فضاهای خصوصی بخشیده اند.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.