پرش به محتوا

آپارتمان مسکونی Cirqua ؛ پاسخ خلاق به نیازهای بازار پر نوسان املاک در استرالیا

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : در سال 2017 میلادی، شهر Ivanho East واقع در کشور استرالیا (Australia) شاهد بهره برداری از یک مجتمع آپارتمانی با نام Cirqua بود! این مجموعه که در زمینی به مساحت 5800 متر مربع واقع شده است، حاصل خلاقیت و هنر معماران BKK می باشد! در ادامه ی این مطلب، شما را با ویژگی های جالب توجه پروژه ی Cirqua Apartments یا آپارتمان مسکونی Cirqua آشنا خواهیم کرد؛ پس با ما همراه شوید.

آپارتمان مسکونی Cirqua

اگر موقعیت جغرافیایی دقیق تری از این ساختمان می خواهید، بایستی بگوییم که آپارتمان Cirqua در یکی از بلوک های حومه ی شهر Ivanho در کشور استرالیا (Australia) واقع شده است. جالب است بدانید که مهم ترین مشخصه ی این بلوک، سطح شیبدار آن است! علاوه بر این، ساختمان از طریق مصالح و حجم خود، در تلاش است به بهترین شیوه ی ممکن، شخصیت محلی را که در آن واقع شده است را به منصه ی ظهور برساند.

جعبه های آجری بزرگی که کلیت مجموعه ی Cirqua را تشکیل داده اند، به همراه شش پنجره ی مدور و عظیمی که در نمای جلویی به چشم می خورند، مهم ترین مشخصه های این ساختمان هستند. این طرح ابتکاری، حجم کلی ساختمان را کمتر از چیزی که در حقیقت هست، نشان می دهد. نکته ی جالب دیگری که بایستی به آن اشاره کنیم این است که اگر از سمت جاده به ساختمان نگاه کنید، متوجه می شوید که بخشی از ساختمان به خاطر شیب طبیعی سایت، پایین تر از خط دید قرار خواهد گرفت؛ پس باز هم در تخمین مقیاس واقعی بنا دچار اشتباه خواهید شد!

آپارتمان مسکونی Cirqua

پنجره های منحصر به فرد پروژه ی Cirqua، در کنار نقشی که با هدف کاهش حجم سازه ایفا می کنند، یکی از زیبایی های مجموعه نیز به شمار می آیند. آن ها در واقع ویترینی به درون مجموعه ی مسکونی هستند و آن را با نور طبیعی غرق خواهند کرد.

مقطع

معماران BKK پیرامون روند طراحی پروژه توضیح داده اند که تمام تمرکزشان بر ایجاد دسترسی و همچنین کنترل غیرفعال محیط طبیعی پیرامون بوده است. به این ترتیب، ساکنین هر واحد مسکونی فرصت زندگی در یک محیط راحت و خانوادگی را خواهند یافت. مهم ترین محرک معماران BKK در طراحی چنین آپارتمانی، نیازی بود که در بازار املاک استرالیا احساس می کردند؛ یعنی نیاز به طراحی با نتایجی با کیفیت تر!

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.