پرش به محتوا

آپارتمان Zoncuantla ؛ طبیعت را در آغوش بگیر

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : آپارتمان Zoncuantla در کنار یکی از جنگل های معتدل شهر Coatepec در کشور مکزیک (Mexico) واقع شده است. این شهر کوچک که به عنوان پایتخت قهوه ی مکزیک شناخته می شود، در سال 2006 میلادی و با امید حفظ طبیعت بکر و فرهنگ سنتی خود وارد لیست برنامه ملی دهکده های جادویی (Pueblos Magico) شده است. نمای پانورامای فوق العاده ای که در برابر این ساختمان جلوه می نمایاند، هنرمندی تیم معماران RP را در طراحی  یک خانه مسکونی کارآمد و زیبا، صد چندان درخشان جلوه می دهد!

آپارتمان Zoncuantla

آپارتمان Zoncuantla در زمینی به مساحت 760 متر مربع قد برافراشته است. نکته مهمی که بایستی پیرامون طراحی این بنا مورد توجه قرار داد، این است که با وجود پشت بام و تراس های سبزی که برای این خانه تعبیه شده است، Zoncuantla نه تنها به خوبی هر چه تمام با محیط طبیعی اطراف خود مانوس شده است، که در ذهن و جان بینندگان احتمالی بنا نیز هیچ احساس ناخوشایندی که ناشی از تجاوز به محیط طبیعی باشد، ایجاد نخواهد کرد.

آپارتمان Zoncuantla

ساختمان Zoncuantla برای زندگی چهار خانواده طراحی شده است. آپارتمانی که در طبقه همکف قرار گرفته است،پ با باغچه ای سرشار از گیاهان بومی منطقه Coatepec در ارتباط است. طبقات دیگر این ساختمان نیز علاوه بر اینکه از پوشش گیاهی بی بهره نیستند، از طریق تراس های جذابشان با محیط سرسبز جنگل ارتباط قوی و قابل توجهی دارند.

هر کدام از آپارتمان های Zoncuantla ، مساحتی در حدود 470 متر مربع دارند و با کمک موادی همچون چوب، خشت و خاک رس طراحی شده اند. بهینه سازی فضای زندگی، مهم ترین اصلی است که در طراحی داخلی این آپارتمان ها مورد توجه قرار گرفته است.

در پایان بد نیست اگر کمی هم درباره ی تیم طراحی این خانه زیبا و چشم نواز صحبت کنیم. معماران RP شرکتی است که متخصصان و کارشناسان حرفه ای فعال در زمینه های متفاوت مربوط به معماری و طراحی داخلی را گرد هم آورده است. تمرکز اصلی این تیم بر طراحی مجتمع های مسکونی است؛ و هدف اصلی آن ها ایجاد فضاهایی کاربردی می باشد. به بیان دیگر، می توان گفت پروژه های شرکت RP به نحوی طراحی می شوند که هم واجد استانداردهای کیفی مختلف باشند و هم از نظر اقتصادی در دسته بندی کارهای سودآور قرار بگیرند!

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *