پرش به محتوا

اقامتگاه های Ulaman Retreat ؛ نگینی که بر جزیره بالی خوش می درخشد

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : به تازگی در جزیره بالی (Bali) واقع در کشور اندونزی (Indonesia) یک اقامتگاه و تفرجگاه بسیار زیبا و دوستدار محیط زیست با نام Ulaman Retreat افتتاح شده است! اقامتگاه های Ulaman Retreat به عنوان گردشگاه 980 متر مربعی در قلب مناطق روستایی شهر Kediri در جزیره بالی (Bali) واقع شده است. برای استودیوی طراحی و معماری Inspiral در این پروژه مهم ترین هدف، ادغام موفقیت آمیز این پروژه با طبیعت پیرامون خود بود! بر همین اساس میزان اثر کربنی ای که در مراحل مختلف ساخت و بهره برداری Ulaman Retreat تولید شده است، رقمی نزدیک به صفر می باشد!

اقامتگاه های Ulaman Retreat

اقامتگاه های Ulaman Retreat از طرفی با یک جنگل سرسبز ادغام شده است و از طرف دیگر در آغوش مزارع پر طراوت برنج و رودخانه ای زیبا آرمیده است. رودخانه ی همجوار این تفرجگاه، در واقع از همگرایی رودخانه های کوچک تر منطقه شکل گرفته است. با کمک ژنراتورهای برق آبی، از آبشارهای ریز و درشت متعددی که در هر کران و گوشه این رودخانه وجود دارند، انرژی لازم برای کل منطقه تامین می شود.

یکی از مهم ترین متریال و مصالحی که در ساخت تفرجگاه های Ulaman Retreat مورد استفاده قرار گرفته است، خاک کوبیده است! تیم طراحی برای استفاده از خاک کوبیده دلایل منطقی بسیار زیادی داشتند؛ نخست آنکه تولید این نوع از خاک به صورت بومی و در روستاهای مجاور تفرجگاه صورت می گرفت، پس با انتخاب آن برای روستاییان نیز شغلی ایجاد می شد. علاوه بر این، خاک کوبیده هم به سادگی با محیط اطراف خود تلفیق شده است و هم عایق مناسبی به شمار می آید.

در کنار خاک کوبیده، بامبو نیز جزو مصالحی است که بیش از همه به چشم می آید و در نقاط مختلف این پروژه ی منحصر به فرد مورد استفاده قرار گرفته است. عمده بامبوهای به کار رفته در ساخت پروژه Ulaman Retreat از محل پروژه تامین شده است! این عنصر خیره کننده، هم پایدار است و هم انعطاف پذیر! به همین دلیل می توان با کمک آن در مناطق استوایی فضاهایی لوکس، خوش رنگ و سازگار با محیط زیست ساخت.

مقطع
مقطع
نما

یکی دیگر از جذابیت های این تفرجگاه، سقف های منحنی شکل آن است. این سقف ها با ارتفاعات و زوایای مختلفی که دارند، گویی بازتاب دهنده استخرهای مارپیچی ای هستند که برای خوشگذرانی و تفریح مسافران و مهمانان اقامتگاه های Ulaman Retreat طراحی و اجرا شده اند.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.