پرش به محتوا

اقامتگاه Makani Eka ؛ بیان زیبایی و آسایش در یک فضای مسکونی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : اقامتگاه Makani Eka یک مجموعه مسکونی خانوادگی است که توسط تیم معماران Walker Warner در یکی از شهرهای ایالات متحده آمریکا (USA) با نام Kailua-Kona طراحی و اجرا شده است. Makani Eka را می توان با چشم انداز زیبایی که به دریا، آسمان و خورشید دارد و همچنین با طراحی منحصر به فرد خود که برآمده از مصالح بومی و سنگ های لیدیت  (lydite) است، پرچمداری بی رقیب در بحث تلفیق سنت و مدرنیته دانست!

این خانه علاوه بر مکانی مناسب و ایده آل برای آسودن در آغوش طبیعت، به عنوان فرصتی استثنایی ویژه ی نسل های جدید نیز شناخته می شود! فرصتی که به سبب آن بتوانند احساس نزدیکی و تعامل با طبیعت را تجربه نمایند. اقامتگاه Makani Eka با طراحی مدرن خود، هم زیباست و هم قابل سکونت! در واقع هدف اصلی معماران Walker Warner نیز شاید همین موضوع بوده باشد؛ طراحی و ساخت میراث ارزشمندی که تا چند نسل دوام آورد!

ترکیب ستون های فولادی، سقف های شیروانی و همچنین در و پنجره های رومبیدی (رومبید یک چهار ضلعی است که طول ضلع های مجاور آن با هم برابر نیستند!) در خانه Makani Eka را شاید بتوان تفسیری امروزی و نوین از پناهگاه های نخستین ساکنان منطقه هاوایی دانست.

طرح خانه حال و هوایی بی حاشیه، ساده و متناسب با سال های نخستین قرن 21 میلادی دارد. Greg Warner به عنوان سرپرست معماران Walker Warner در این مورد می گوید اقامتگاه Makani Eka را با الهام از کارهای Vladimir Ossipoff، یکی از نخستین معماران مدرنیست هاوایی طراحی و ساخته است.

در برپایی این بنای جذاب و چشم نواز از سنگ های آتشفشانی استفاده شده است؛ این تصمیمی است که به گفته معماران پروژه، با الهام گیری از ساختمان کلیسای تاریخی ای که در نزدیکی خانه قرار دارد، اتخاذ شده است. قاب پنجره های Makani Eka از چوب هایی ماهگونی رنگ ساخته شده اند و چوب غالب در طراحی فضاهای داخلی خانه نیز سرو قرمز غربی است! انتخاب زیبا و خیره کننده ای که همزمان در برابر گرما و نفوذ حشرات موذی نیز مقاومت بالایی دارد.

محوطه اصلی خانه رو به کرانه دریاست؛ در همین حال، دو سازه‌ ی حمایتی که نسبت به فضای نشیمن اصلی خانه در عمق ملک واقع شده اند، اتاق های مهمان و خواب ساکنان را در خود جای داده اند.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *