پرش به محتوا

انبار Boijmans Van Beuningen ؛ موزه ای با فرم متفاوت

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : انبار Boijmans Van Beuningen که توسط معماران MVRDV در پارک موزه روتردام واقع شده است، مجموعه ای کامل از 151000 شی باارزش و هنری را در دسترس عموم قرار داده است و یک تجربه جدید را برای بازدیدکنندگان موزه ایجاد کرده است! این انبار علاوه بر زون های مختلف برای نگهداری و مراقبت از اشیا، دارای یک فضای عمومی، رستوران و جنگلیبر روی پشت بام خود در ارتفاع 35 متری است که امکان دسترسی به چشم اندازهای شهر روتردام را نیز فراهم کرده است.

انبار Boijmans Van Beuningen در شهر روتردام

فرم کاسه ای شکل انبار با ارتفاع 39 متری خود، دارای رد پای محوی در سایت پیرامون خود است! این فرم تضمین می کند که در سطح زمین، دیدگاه های موجود و مسیرهای عبوری از داخل پارک موزه بدون مانع باقی مانده است و تاثیر بر آب های زیرزمینی را در حد قابل توجهی کاهش داده است. نمای این ساختمان را 6609 متر مربع شیشه که به 1664 صفحه آینه تقسیم شده اند، تشکیل می دهد و هر آن چه در اطراف باشد را منعکس می کند؛ مانند افرادی که از آنجا عبور می کنند، زمین های سبز پارک موزه، ابرها و حتی خط افق پویای شهر روتردام.

این ساختمان با وجود مقیاس بزرگ پانزده هزار متر مربعی خود، به لطف قابلیت بازتابی توانسته است به خوبی با محیط اطراف خود ادغام شود و ضمن ایجاد روابط محکم با پارک موزه و ساختمان های مجاور، محیط اطراف خود را نیز زنده نماید!

در این انبار، آثار با توجه به شرایط آب و هوایی موردنیاز خود ذخیره شده و به نمایش گذاشته می شوند؛ جالب است بدانید هر فضای ذخیره سازی به پنج منطقه مختلف آب و هوایی تقسیم شده است! پنج منطقه ای که مطابق با هر یک از آثار هنری و با توجه به متریال های مختلف آن ها مانند فلز، پلاستیک، مواد آلی و مواد معدنی کنترل و تنظیم می شوند.

انبار Boijmans Van Beuningen در شهر روتردام

آن چه که در این پروژه جلب توجه می کند، یک آتریوم با راه پله های متقاطع و ویترین های شیشه ای معلق است که آثار برگزیده متصدیان موزه را نشان می دهد. این آترویم بازدیدکنندگان را به اتاق های نمایشگاه و استودیوهای راهنماهای موزه هدایت می کند و به آن ها یک تجربه بی نظیر از پشت صحنه و فرصتی برای یادگیری نحوه نگهداری و مراقبت از یک مجموعه هنری باارزش را ارائه می دهد.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.