پرش به محتوا
انجمن اسکله

انجمن اسکله ؛ طرحی در خدمت توسعه ی پایدار

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : امروز سری به کشور هندوستان (India) و شهر زیبای چینسورا (Chinsurah) خواهیم زد. چرا که تصمیم گرفته ایم پروژه ای به نام انجمن اسکله را به شما معرفی کنیم! این پروژه ی جذاب و منحصر به فرد، که توسط استودیوی Abin طراحی و اجرا شده است، 230 متر مربع مساحت دارد. بد نیست بدانید که ایده ی ساخت این انجمن، از سوی دولت ایالت بنگال مطرح شد. و هدفی که این ایده را به پیش راند، ارتقای فعالیت های ورزشی و بهبود وضعیت سلامتی شهروندان چینسورا بود. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین خصوصیات انجمن اسکله آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید!

انجمن اسکله

انجمن اسکله

انجمن اسکله

معماران استودیوی Abin از اینکه به عنوان طراح این مجموعه ی ورزشی انتخاب شده اند، بسیار هیجان زده بودند. اما این هیجان و خوشحالی تاثیری بر دقت و کیفیت کارشان نگذاشت! آن ها در نخستین گام، دست به بررسی محدودیت‌ های سایت پروژه، وضعیت نیروی انسانی و محیط طبیعی زدند. چرا که چینسورا شهری است در حال توسعه؛ و چالش های زیادی را پیش روی خود می بیند. از تامین آب پاکیزه تا تهیه‌ی سرویس های بهداشتی! به همین دلیل، تیم معماران دست به کار طراحی یک ساختمان پایدار و از نظر اقتصادی، به صرفه، زدند. یکی از مهم ترین تمهیدات تیم معماری Abin، کمک گرفتن از سازندگان و مهندسان محلی بود. به این ترتیب، ریسک سرمایه گذاری اقتصادی این پروژه تا حد معقولی پایین آمد.

انجمن اسکله

انجمن اسکله

انجمن اسکله

از نظر جغرافیایی، انجمن اسکله در امتداد یک حوضچه ی آب و مشرف بر یک زمین فوتبال ساخته شده است. به همین دلیل، می توان ادعا کرد که چشم انداز این ساختمان، بسیار منحصر به فرد و دیدنی است. طبقه ی همکف انجمن اسکله، یک فضای چند منظوره به شمار می آید! جالب است بدانید که طبقه همکف به طور یکپارچه به فضای باز بیرون ساختمان متصل است.

انجمن اسکله

انجمن اسکله

انجمن اسکله

در طبقه ی بالایی ساختمان انجمن اسکله، فضایی برای تمرین، تماشای مسابقات فوتبال و حتی نشستن و لذت بردن از طبیعت بکر منطقه جانمایی شده است. در واقع، این پروژه را می توان کاوشی نامید که در پی خلق فضایی پویا و فرمی به زیبایی بازی نور و سایه، در حرکت است.

انجمن اسکله
نقشه انجمن اسکله
انجمن اسکله
پلان طبقه اول
انجمن اسکله
پلان طبقه همکف
انجمن اسکله
دیاگرام
انجمن اسکله
دیاگرام مفهومی انجمن اسکله

انجمن اسکله

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.