پرش به محتوا

بازسازی بوتیک d2 ؛ همنوایی معماری با روح خلاق و سرکش صنعت مد!

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : در سال 2004 میلادی، فروشگاهی به نام d2 در قلب مرکز تاریخی Salerno، یکی از شهرهای جنوب غربی کشور ایتالیا (Italy) افتتاح شد. مدیران این فروشگاه، هدف خود را ارائه ی محصولات منحصر به فرد، نمایش پروژه های خاص، پوشش رویدادها و ترندهای جدید صنعت مد و همچنین حمایت از استعدادهای نوظهور عنوان کردند. در مطلب پیش رو، شما را در جریان روند بازسازی بوتیک d2 قرار خواهیم داد؛ پس تا انتهای متن با ما همراه باشید.

بازسازی بوتیک d2

سال گذشته ی میلادی (2019 میلادی) معماران apt5 ماموریت یافت که ساختمان بوتیک d2 را بازسازی نماید! مطابق با طرح تیم معماران، عملیات بازسازی منجر به تولد یک ساختمان دو طبقه شد. در این بنای جدید (که بر پایه ی بنای قدیمی استوار است) نه تنها از متریال مدرن و به روز بهره گرفته شده است، که عناصر و بخش های جدیدی هم به ساختمان الحاق شده اند.

بازسازی بوتیک d2

به محض ورود به فروشگاه، با یک شبکه ی کاشی کاری شده، که زمین و بخش هایی از دیوار را در بر گرفته است، مواجه خواهید شد. این تمهید طراحانه، به ایجاد حس طولانی بودن فضا کمک زیادی خواهد کرد. معماران apt5 با بهره گرفتن از ساختار نیم اشکوبی که برای ساختمان قدیمی طراحی شده بود، عناصر مختلفی را برای تعریف حالات متفاوت هر کدام از طبقات سامان دادند؛ علاوه بر این، فضای طبقه دوم بوتیک d2 نیز با کمک همان ساختار شکل گرفته است.

بازسازی بوتیک d2

یکی از جذاب ترین عناصر طرح جدید فروشگاه d2، راه پله ای است که وظیفه اتصال دو طبقه به هم را بر عهده دارد. طراحی متفاوت نرده ی فولادی این راه پله، توانسته است به سادگی هر چه تمام، درک مشتریان از طول واقعی مسیر را به بازی بگیرد.

پلان طبقه همکف
پلان طبقه اول
مقطع A-A
مقطع B-B

در مقابل ساختار مدرن و سفیدی خیره کننده طبقه ی اول، طبقه ی دوم فضای صمیمی تری دارد. دیوارهای این بخش از فروشگاه را با متریال سنتی تری همچون گچ خام و زمین آن را نیز با چوب هایی ساده پوشانده اند. هر چند نمی توان انکار کرد که ورق های آلومینیومی و آینه های به کار رفته در طراحی این طبقه، امتداد ساختار مدرن طبقه نخست d2 Store به حساب می آیند.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.