پرش به محتوا

برج های اداری B-Tech ؛ طراحی در مسیر توسعه اقتصادی خلیج شنژن

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : در مطلب امروز سری به خلیج شنژن (Shenzhen) در کشور چین (China) خواهیم زد تا با هم به مرور گوشه ای از برنامه ریزی های توسعه ی نهمین بندر مالی جهان و همچنین طراحی برج های اداری B-Tech بپردازیم؛ پس با ما همراه باشید. پیش از هر چیز، بایستی توضیح دهیم که خلیج شنژن (Shenzhen) از نظر جغرافیایی در همسایگی رودخانه مروارید و چهره به چهره ی هنگ کنگ (Hong Kong) بحران زده قرار دارد.

برج های اداری B-Tech

مطابق با برنامه ریزی های توسعه ی پارک ابرفناوری خلیج شنژن (Shenzhen)، فضایی عظیم به ساخت یک مجتمع اداری اختصاص یافته است. بناست این مجموعه که از این پس با نام B-Tech Towers از آن یاد خواهیم کرد، مراکز تحقیق و توسعه ی شرکت های گوناگون فناوری را در خود جای دهد. جالب است بدانید که برج های 250 متری این مجتمع اداری، بلندترین عناصر پارک ابرفناوری خلیج شنژن به حساب می آیند!

کار طراحی و ساخت پروژه ی B-Tech Towers، که بستری برای رشد صنایع نوظهور خلیج شنژن می باشد، حاصل همکاری مشترک معماران TSK و استودیوی معماری Huayi بوده است. در ساخت برج های B-Tech  به مسائلی همچون میزان دریافت نور طبیعی، تهویه ی مطبوع و استفاده از سیستم های مبتنی بر نور خورشید توجه ویژه ای شده است. برای اثبات این گزاره، کافی است اشاره کنیم مجموعه برج های B – Tech طبق استانداردهای ASGB برای ساختمان سبز، موفق به دریافت دو ستاره شده اند! ذکر این توضیح ضروری است که استاندارد ASGB تقریبا معادل با استاندارد LEED GOLD به حساب می آید.

برج های اداری B-Tech

یکی دیگر از ویژگی های خیره کننده ی این برج های اداری، طراحی نمای آن می باشد. نمای شیشه ای B-Tech Towers می تواند مناظری پانوراما از شنژن (Shenzhen) و حتی هنگ کنگی را که در آن سوی خلیج خودنمایی می کند، به چشم بینندگان هدیه نماید.

نکته ی دیگری که در طراحی برج های B-Tech به چشم می خورد این است که یک هتل لوکس پنج ستاره و تعدادی خرده فروشی هم در این مجتمع گنجانده شده اند. بر همین اساس، نه تنها دسترسی به سیستم های حمل و نقل عمومی به سادگی مقدور می باشد، که پارکینگ های زیرزمینی هم پذیرای اتومبیل های شخصی استفاده کنندگان از فضا خواهند بود.

 

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.