پرش به محتوا

بوتیک جواهرات KOPI ؛ توجه به کلیات فضا در عین توجه به جزئیات

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : معماران لهستانی Noke در سال 2020 میلادی ، پروژه ای جالب توجه را در شهر ورشوی کشور لهستان طراحی و اجرا کرده اتد! بوتیک جواهرات KOPI. پروژه ای متفاوت با اندیشه ای منحصر به فرد! شما در هنگام قدم زدن در بوتیک جواهرات KOPI در شهر ورشو، احساس می کنید در یک چادر مجلل مراکشی و در میان یک بیابان حضور دارید!

ناتالیا کوپیسکا ، طراح و بنیانگذار برند KOPI ، طراحی داخلی این فضای منحصر به فرد را با الهام از سفری که به کشور مراکش و ریویرای فرانسه داشت، انجام داده است. معماران Noke که به توجه دقیق در جزئیات مشهور هستند، توانستند ایده های ذهنی ناتالیا کوپیسکا را به واقعیت تبدیل کنند.

هدف اصلی آن ها ایجاد یک فضای داخلی بود که بتواند تجربه ای کاملا غوطه ور را به مشتریان خود ارائه دهد. فرم های های نرم و نامنظم جواهرات KOPI و الهامات حاصل از مسافرت طراح، نقطه شروع این طراحی بود.

ویترین خاص این بوتیک مطابق با دستورالعمل های طراحی ساختمان در دهه 20 میلادی طراحی شده است. پیشخوان ساده و بهره گیری از رنگ صورتی مراکشی و قرمز مایل به قهوه ای دیوار گویی الهام گرفته از دلِ ماسه های می باشد! اتفاقی که زمینه ی مناسبی برای جواهرات ایجاد کرده است و باعث درخشش هر چه بیشتر مجموعه های KOPI شده است.

جالب است بدانید اتمسفر همچون بیابانِ این فضای طرحی شده، بیشتر به سبب جانمایی دیواره ی مواج در پشت پیشخوان حاصل شده است! این دیواره با پوشش ضخیم شن و ماسه پوشانده شده است و با رنگ های معدنی مات رنگ آمیزی شده است و فرو رفتگی های آن شبیه به حفره های موجود در سنگ های کوه های اطلس می باشد که زمینه ی مناسبی را برای گلدان ها و شمع ها فراهم کرده است.

کف چوبی این بوتیک با روغن پوشانده شده است تا با سایه ی قرمزِ تیره سقف متناسب باشد! لامپ ها با داشتن اندازه های کوچک، بسیار روشن هستند و توانسته اند بهترین شرایط را برای نمایش جواهرات فراهم کنند.

آینه هایی که به اولین مجموعه های KOPI اشاره می کنند با الهام از فرم بدن یک زن طراحی شده اند که به بخشی از ایده و پیشنهاد دائمی این برند تبدیل خواهد شد! سکوی نشیمن ساخته شده از سنگ مرمرِ صورتی رنگ، جزئیات دیگر فضای داخلی مانند پیشخوان و سینی ها را تکمیل می کند که کوچک ترین عناصر جواهرات را به نمایش می گذارند. توجه به کلیات فضا در عین توجه جزئیات.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.