پرش به محتوا

تادائو آندو و طراحی موزه هنر He در چین

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : موزه هنر He پس از تاخیر طولانی مدت به دلیل گسترده شیوع ویروس کرونا، سرانجام از اول اکتبر برای بازدید عموم افتتاح خواهد شد. این موزه که توسط معمار برنده جایزه پریتزکر ، تادائو آندو طراحی شده است، در استان گوانگ دونگ (Guangdong ؛ یکی از استان ‌های جنوب شرقی چین) واقع در کشور چین قرار دارد.

موزه هنر He ، محلی برای نگهداری مجموعه هنری خانواده He می باشد و بیشتر بر هنر معاصر بین الملل، هنر مدرن چین و همچنین هنر معاصر چین تمرکز دارد. تاریخ افتتاح موزه هنر He در ابتدا برای روز 21 مارس سال 2020 میلادی پیش بینی شده بود، اما به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا، این تاریخ به تاخیر افتاد و سرانجام از اول اکتبر برای بازدید عموم افتتاح خواهد شد.

این نمایشگاه ویژگی های اصلی چشم اندازهای مادی را به سمت تولید، مصرف، بوم شناسی و محیط زیست گسترش می دهد و وضعیت تمدن بشری در قوانین طبیعت را بررسی می کند.

مدیر موزه هنر He در مورد این پروژه می گوید: ” ما افتخار می کنیم که در جامعه خود ریشه داریم و با منطقه Greater Bay در ارتباط هستیم. بازدید کنندگان ما آثار هنری کلاس جهانی و میراث کانتونی ما را از طریق نمایشگاه های موضوعی و دائمی کشف خواهند کرد. در همین حال، ما HEM2 را معرفی خواهیم کرد؛ برنامه ای که متعهد است رویدادهای عمومی متعدد برای تعامل با ساکنان محلی ایجاد کند. “

تادائو آندو ، معمار برجسته ژاپنی این مکان را هماهنگ با الهام از کیهان شناسی باستانی چینی، فلسفه و همچنین تفکرات سبک غربی در استفاده از نور طبیعی طراحی کرده است. همانطور که می دانید تادائو آندو به عنوان یکی از با نفوذ ترین معماران پست مدرن نسل دوم ژاپن ، واسطه ای میان هنر و معماری شرق و غرب به شمار می آید! فردی که بتن را با وجود اینکه از متریال های جدایی ناپذیر جنبش مدرن اروپا می باشد، در جهت نشان دادن زیبایی شناسی شرقی به زیبایی و دقت هر چه تمام به کار می برد.

این موزه که در منطقه گوانگ دونگ (Guangdong) در جنوب چین واقع شده است، توسط He Jianfeng تاسیس شده است و شامل بیش از پانصد اثر نقاشی، خوشنویسی، عکاسی و مجسمه سازی است.

موسس این موزه بر این باور است که HEM ، چشم انداز بی بدیل و ارزشمندی را برای آینده ی منطقه خلق خواهد کرد! اتفاقی که می تواند آشنایی هر چه بیشتر با هنر و فرهنگ منطقه را برای مردم زادگاه خود و همچنین بازدید کنندگان بین المللی که در مورد میراث و فرهنگ آن ها کنجکاو هستند، به ارمغان آورد. او امیدوار است این موزه بتواند به ابتکارات فرهنگی که برای برنامه توسعه منطقه Greater Bay پیش بینی شده است، کمک شایانی نماید.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.