پرش به محتوا

تجدید دیدار جهان قدیم و جدید بر پل Grand Avenue Park

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پل Grand Avenue Park حاصل استفاده ی هوشمندانه از زیرساخت های شهری است! تیم معماران LMN توانست که با ایجاد یک ایده ی خلاقانه، ارتباط جدیدی بین پارک تاریخی Grand Avenue و منطقه ساحلی و در حال توسعه شهر Everett در ایالات متحده آمریکا برقرار نماید. در مراسم افتتاحیه این پل که اکنون به یکی از با ارزش ترین دارایی های شهر Everett بدل شده است، Cassie Franklin ، شهردار  این شهر گفت:

” خوشحالیم، چون حالا دیگر می توانیم یک میراث باشکوه را به نسل های آینده تقدیم کنیم. “

Grand Avenue Park Bridge

این پل جدید توانسته است که با ارائه یک توالی پیچیده از رمپ ها و پله های عابر پیاده، یک گذرگاه جدید و بسیار دعوت کننده به سوی منطقه ساحلی شهر ایجاد کند.

طراحی پل 78 متری شهر Everett، هم واقع بینانه به نظر می آید و هم بسیار اقتصادی! فرم خرپاهای این پل یادآور راه آهن های سنتی منطقه شمال غربی اقیانوس آرام می باشد. اما این تنها ویژگی منحصر به فرد پل جدید نیست؛ فولادی که برای Grand Avenue Park Bridge استفاده شده است نیز در نوع خود، متفاوت است. جنس خرپاها از فولاد خاصی است که از زنگ آهن برای ساختن یک لایه محافظ بهره برداری می کند. این ویژگی باعث شده است پل در برابر خوردگی مقاومب باشد و طول عمر آن افزایش یابد.

گارد توری بسیار زیبا و درخشنده ای که از مسیر خرپاها عبور می کند، نقش یک راهنما برای عابران و استفاده کنندگان از فضا را به خوبی هر چه تمام ایفا می کند. از منظر زیبایی شناسی هم می توان گفت که این صفحات آلومینیومی نقره ای رنگ، تضاد زیبایی با فولاد زنگ زده ایجاد کرده اند!

Grand Avenue Park Bridge

از زمان اتمام این پروژه، یعنی اواخر ماه آگوست سال 2020 میلادی تا به امروز، پل Grand Avenue Park به مقصدی محبوب برای شهروندان شهر Everett تبدیل شده است. این طرح واقع بینانه و خلاقانه علاوه بر رفع نیازهای کاربردی مردم منطقه، به مباحث مربوط به زیبایی شناسی نیز توجه خاصی داشته است.

پلان
مقطع

تیم معماران LMN توانسته اند که به خوبی، زیر ساخت های شهری را به نیازهای انسان عصر امروز پیوند دهند و کاتالیزوری بسیار کارآمد، برای احیای مجدد جامعه بسازند.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.