پرش به محتوا

جدیدترین فروشگاه برند ورزشی KOLON ؛ تفسیری جدید از پدیده های طبیعی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : استودیوی معماری و طراحی Fragment به عنوان گروهی مستقل، جوان و نوپا در عرصه طراحی و اجرای فضاهای داخلی در شهر سئول (Seoul) پایتخت کشور کره جنوبی (South Korea) شناخته می شود! تلاش های این تیم خوش آتیه در مسیر ایجاد ارتباطی متعادل و ارزشمند بین هر یک از عناصر موجود در فضا متمرکز شده است. در ادامه با طراحی فروشگاه برند ورزشی KOLON همراه شما خواهیم بود.

معماران استودیوی طراحی Fragment در یکی از آخرین پروژه های تجاری خود، دست به طراحی فروشگاهی برای برند ورزشی KOLON زده اند. ناگفته پیداست که این همکاری، حاصل تصمیم یکی از قدیمی ترین و خوشنام ترین برندهای ورزشی کره جنوبی (که از سال 1970 میلادی تا به امروز به حیات خود ادامه داده است) برای افتتاح گل سر سبد فروشگاه های خود در یکی از لوکس ترین مناطق تجاری شهر سئول (Seoul) با نام ایته وون (Itaewon) می باشد!

ایده تجاری برند ورزشی KOLON به جای ورزش کردن در قلب طبیعت، بر لذت بردن از فضاهای باز شهری استوار شده است. بر همین اساس معماران استودیوی طراحی Fragment نیز تصمیم گرفتند که با بازتعریف خلاقانه عناصر و پدیده های طبیعی، نقاط اشتراک آن ها با فضاهای شهری را به نمایش بگذارند.

با نگاهی به گوشه و کنار این بنای منحصر به فرد در می یابیم که علاوه بر گنبدها و پنجره های KOLON Sport Hannam Store که با کمک مواد و مصالح آکروماتیک (بی رنگ) طراحی و اجرا شده اند، تمهیدات هوشمندانه و خلاقانه ی دیگری نیز به چشم می خورند. از این بین می توان به نیمکت های سیاه رنگی اشاره کرد که از جنس Jesmonite هستند! شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که Jesmonite دقیقا چه نوع متریالی است؟

در پاسخ بایستی گفت شما با نوع خاصی از مصالح مبتنی بر گچ در یک ترکیب رزین اکریلیک مواجه خواهید بود! این ماده نخستین بار در سال 1984 میلادی و در انگلستان (United Kingdom) مورد استفاده قرار گرفته است.

ویترین هایی که از جنس فلزات ضد زنگ هستند نیز یکی دیگر از جاذبه های بصری این فروشگاه به حساب می آیند. به گفته Kim Yeram ، سرپرست گروه طراحی KOLON Sport Hannam Store هدف از خلق این عناصر مکعبی، ارائه تصویری انتزاعی از کوه ها، تپه ها و سایر پستی و بلندی های طبیعی بوده است!

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *