پرش به محتوا

خانه ای به نام Alexandre – de – seve ؛ وقتی معماری آخرین نشانه های قرون گذشته را احیا می کند!

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : در سال 2017 میلادی، صاحبان یکی از خانه های شهری مونترال (Montreal) واقع در کشور کانادا (Canada) با معماران Guillaume Levesque تماس گرفتند و به آن ها پیشنهادی دادند که به سختی بتوان آن را رد کرد! ماجرا از این قرار بود که مالکان این واحد مسکونی متعلق به دهه 1880 میلادی، تصمیم گرفته بودند تن به بازسازی و معاصرسازی خانه ی خود بسپارند! در ادامه ی این نوشتار، نکات جالبی را در مورد پروژه ی هیجان انگیز خانه ای به نام Alexandre – de – seve را با شما در میان خواهیم گذاشت؛ پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید!

خانه ای به نام Alexandre – de – seve

مرمت یک خانه ی قرن نوزدهمی به خودی خود یک چالش جدی به حساب می آید؛ حال تصور کنید که به آن بند دیگری مبنی بر حفظ میراث معماری گذشته و اضافه کردن ارزش های مدرن به ساختمان نیز افزوده شود! دقیقا اینجاست که هنر، خلاقیت و تجربه ی یک معمار به روشنایِ امیدبخش پروژه تبدیل خواهد شد.

در جریان بازسازی ساختمان 310 متر مربعی Alexandre – de – seve، تم قبلی این بنای تاریخی، که یک واحد مسکونی دوبلکس بود، حفظ شد. از میان بارزترین ویژگی های پروژه می توان به وجود پنجره های متعدد و بزرگ مقیاس در نمای ساختمان و استفاده از الگوهای پلان آزاد در طراحی داخلی مجموعه اشاره کرد.

خانه ای به نام Alexandre – de – seve

براساس الگوی پلان آزاد، فضای اتاق نشیمن و فضای غذاخوری این خانه ی جذاب و چشم نواز، در هم ترکیب و در طبقه ی اول مستقر شده اند. نکته ی جالب توجه اینکه این فضای جدید، از طریق درهای کشویی بزرگی به یک تراس 4 در 12 متری راه دارد. به این ترتیب می توان اطمینان یافت که فضای نشیمن و غذاخوریِ خانه دسترسی دائمی و کاملی به نور طبیعی و هوای تازه دارند.

در طبقه دوم هم اتاق های خواب، دو سرویس بهداشتی و یک فضای نشیمن جانمایی شده است. البته ناگفته نماند که با تدبیر و خلاقیت معماران Guillaume Levesque، به راحتی می توان از اتاق نشیمن واقع در طبقه دوم به عنوان یک اتاق مهمان نیز بهره برداری کرد.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.