پرش به محتوا

خانه ای به نام Weave ؛ وقتی طراحی در خدمت افزایش همبستگی یک خانواده قرار می گیرد!

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : برخلاف سیاق مطالب پیشین، این بار حرفمان را با یک پرسش مهم آغاز می کنیم. تا به حال از خود پرسیده اید چگونه می توان خانه ای آرام، صمیمی و با کیفیت را برای اعضای یک خانواده، که شاید روزی پر هیجان و شلوغ داشته اند، طراحی کرد؟ برای اینکه در مسیر پر پیچ و خم یافتن پاسخ صحیح به شما کمکی کرده باشیم، می توانیم خانه Weave یا بافته شده را معرفی کنیم. Weave House در aiv جاکارتا (Jakarta)، پایتخت اندونزی (Indonesia) واقع شده است. مساحت این خانه، 435 متر مربع است و طراحی و ساخت آن بر عهده معماران Wahan بوده است!

از آن جایی که سایت این پروژه، پتانسیل های چندانی برای پردازش یک رابطه باز بین محیط داخلی و محیط خارجی را نداشت، پس معماران Wahan تصمیم گرفتند که شیوه های طراحی درون گرا را به کار گیرند! با این حال، هنوز هم می توان امیدوار بود که فضای پشت بام خانه، منظره ای از خط آسمان شهر را در مقابل چشمان اهالی آن بگستراند.

در مبحث نمای ساختمان، سعی شده است که اصول زیبایی شناسانه و مسئله حفظ حریم خصوصی ساکنین خانه در هم تلفیق گردند. به بیان ساده تر، قرار بود نما زیاد شفاف نباشد تا بتواند از محیط داخلی در مقابل محیط خارجی محافظت نمایند.

با تمهیدات خلاقانه ی معماران Wahan، از یک متریال محلی برای نمای ساختمان استفاده شد! اگر بخواهیم این ماده را توصیف کنیم بایستی بگوییم ترکیبی در هم تنیده شده و بافته شده از تعدادی متریال سبک تر محلی! درست به همین دلیل هم بر این خانه نام Weave House یا خانه بافته شده را نهاده اند.!

مفهوم اصلی طراحی این واحد مسکونی، حول یک نقطه مرکزی یا به عبارت دیگر، حول یک هسته شکل می گیرد؛ و جالب است اگر بدانید در این پروژه، هسته ی بنا یک استخر زیبا و چشم نواز است.

استخر خانه Weave توسط اتاق های خواب، فضای غذاخوری و فضای نشیمن خانوادگی احاطه شده است. به این ترتیب نه تنها خانه و محیط طبیعی کاملا در ارتباط با هم هستند، که تعامل و پیوستگی بین فضاهای داخلی و خارجی هم به طور کامل برقرار شده است.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.