پرش به محتوا

خانه رسانه La Tête ؛ تعامل با مخاطب به زبان محتوا

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : با ساخت خانه رسانه La Tête ، توسط معماران caspar. در شهر دوسلدورف کشور آلمان و نقل مکان گروه رسانه ای Handelsblatt به این مکان، یک خانه ی رسانه با مفهوم آینده و متعامل با جامعه ایجاد شده است!

نمای شبیه به بارکد (رمزینه) این ساختمان با صفحه ی بزرگ یکپارچه ی خود تنها نمایانگر دیجیتالی شدن دنیای رسانه نیست؛ بلکه La Tete را به یک کانال زنده در شبکه های اجتماعی تبدیل کرده است و به نوغی سبب توجه همگان به سوی خود گشته است. افرادی که از کنار این ساختمان عبور می کنند، می توانند آن چه که گروه رسانه ای Handelsblatt در داخل تولید می کنند را از خارج ساختمان ببینند!

خانه رسانه La Tête

صفحه نمایش بزرگ این ساختمان که از روی پل فرانکلین نیز قابل مشاهده است، یک کانال ارتباطی مهم برای حدود 280 هزار مسافر قطاری است که هر روز به ایستگاه مرکزی شهر دوسلدورف می رسند. نمای شبیه بارکد (رمزینه) منعکس کننده دیجیتالی شدن دنیای رسانه است و نشان می دهد که دیجیتالی شدن چگونه می تواند باعث ایجاد فضاهای جدید شود.

خانه رسانه La Tête

این ساختمان 2550 متر مربعی یک هندسه مکعب مانند با ارتفاع 30 متر و ترکیبی از شش طبقه ایجاد کرده است که طرح های انعطاف پذیر، گزینه هایی برای فضای باز، اتاق های یک نفره، دو نفره و گروهی را ارائه می دهد و کنش متقابل حجم و سطوح توانسته است انواع مختلف محیط های اداری را امکان پذیر نماید. چیدمان های قابل اصلاح و تغییر پذیر که امکان تبادل و برقراری ارتباط آزاد دارند، توانسته اند تنظیم های فضایی برای تولید رسانه های جدید را امکان پذیر کنند.

ایده دیجیتالی شدن و نمایان کردن آن در معماری ساختمان یک نتیجه گیری منطقی در این پروژه بود! این ساختمان شامل 60 متر مربع باغ بام است که برای استفاده کارمندان و برگزاری رویدادها در نظر گرفته شده است.


آتریوم و تالار شهر نیز توانسته است فضاهای عمومی اضافی را برجسته تر نماید. علاوه بر این که در دنیای جدید محتوا به سمت زندگی اجتماعی در حال حرکت است، تولیدکنندگان محتوا نیز این تفکر را باور دارند و برای ارائه ی هر چه بهتر آن در تلاش هستند.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.