پرش به محتوا

خانه 45 ؛ طراحی فضای باز در دل یک حجم بسته

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه 45 (45 House) که توسط معماران Green Concept در کشور ویتنام طراحی و ساخته شده است، در میان یک کوچه باریک و در زمینی به مساحت 50 متر مربع واقع شده است! پروژه ای که به عنوان یک تلاقی ملایم بین معماری مدرن و معماری نوستالژیک شناخته می شود.

خانه 45 (45 House) به متراژ 135 متر مربع متشکل از سه اتاق خواب، اتاق نشیمن، فضای آشپزخانه و همچنین یک زمین بازی کوچک می باشد. با وجود این که منطقه ای که این خانه در آنجا واقع شده است، کاملا محدود می باشد اما فضای داخلی خانه به گونه ای طراحی شده است که همواره پر از نور است و احساس نزدیکی به طبیعت را در ذهن و باور کاربر خود القا می نماید.

علاوه بر این، اتاق نشیمن محلی برای ارتباط اعضای خانواده است! فصایی که توانسته است امکان ایجاد گفت و گو را در اختیار آن ها قرار دهد. همچنین در طراحی داخلی این خانه، از وسایل قدیمی نیز استفاده ی قابل توجهی شده است؛ اتفاقی که یادآور دوران کودکی اعضای این خانواده است و سبب ایجاد دلگرمی بیشتر در میان آن ها می شود.

نیازهای کارفرما:

علی رغم داشتن یک منطقه کوچک، صاحب خانه می خواست که خانه آن ها از امکانات کامل موردنیاز برای زندگی یک خانواده برخوردار باشد. در این خانه، اتاق نشیمن تنها برای پذیرایی نیست، بلکه مکانی برای هم نشینی و صحبت دوستان نیز است. فضای آشپزخانه نیز بایستی مطبوع باشد و امکان زیر نظر گرفتن بازی کودکان را فراهم نماید. آن ها می خواستند که این خانه تا حد ممکن هوشمند باشد! به طور کلی، این خانه یک حجم بسته است اما در داخل آن یک فضای باز وجود دارد که آشپزخانه را به اتاق نشیمن و فضای همکف متصل می کند.

بنابراین، تیم طراحی پروژه با توجه به شرایط حاکم و نیازهای موجود، گیاهان را با مصالحی مانند آجر قرمز رنگ و دیوار سیمانیِ خارجی ترکیب کرده است. همچنین استفاده از متریال چوب باعث ایجاد فضاهایی برجسته و دارای هویت در منطقه ی داخلی خانه شده است. دیوار با رنگ سفید رنگ آمیزی شده است تا بتواند به ایجاد فضای وسیع و مجلل، کمک شایانی نماید.

نمای اصلی خانه 45 (45 House) نیز کاملا متمایز و برجسته طراحی شده است!

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.