پرش به محتوا
خانه H

خانه H ؛ زیباترین جلوه ی یک حجم سیمانی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : این مطلب را به بررسی یکی از منحصر به فردترین پروژه های مسکونی کشور ایتالیا (Italy) اختصاص داده ایم. خانه ای به نام H در شهر Soprabolzano! خانه H 180 متر مربع مساحت دارد و توسط شرکت معماری bergmeisterwolf طراحی و اجرا شده است. در ادامه ی این مطلب، مهم ترین ویژگی های خانه H را با شما در میان خواهیم گذاشت. پس با ما همراه باشید!

خانه H

خانه H

خانه H

خانه H

شاید بهتر باشد که خانه H را با عنوان یک پناهگاه صمیمی به شما معرفی کنیم. چرا که این خانه از هر چهار طرف در محاصره ی طبیعت سرسبز ایتالیا قرار گرفته است؛ و علاوه بر این، می توان از پنجره هایش، به تماشای مسیر خط آهن تاریخی Renon نشست.

خانه H

خانه H

خانه H

خانه H

خانه H شخصیتی درونگرا دارد. نه فقط به خاطر فرم ظاهری اش، بلکه به خاطر متریالی که در ساخت آن به کار رفته است. جالب است بدانید که تمامی نماهای این واحد مسکونی، ساختاری سخت و سیمانی دارند. اگر به هر کدام از بازشوهای آن نگاه کنید، تصور خواهید کرد که با فشار دادن و حفر کردن توده های سخت سیمانی ایجاد شده است. این تصور زمانی قدرت می گیرد که متوجه شوید هر کدام از بازشوها، از نظر اندازه، نسبت و عمق، با بازشوی دیگر متفاوت هستند.

خانه H

خانه H

خانه H

یکی از جالب ترین عناصر خانه H، باغ کوچک و سرسبزی است که بر بالای پشت بام آن جانمایی شده است. دیوارهای سنگی این باغ کوچک را با کمک لایه ای نازک از گچ پوشانده اند. این تمهید ساده ولی خلاقانه، جلوه ی بی نظیری به نمای ساختمان بخشیده است.

خانه H

خانه H

خانه H

خانه H

بد نیست بدانید که شرکت معماری bergmeisterwolf، یکی از خوشنام ترین و پرآوازه ترین شرکت های معماری در سطح قاره ی اروپا می باشد! از میان خیل عظیم جوایزی که این شرکت تا به امروز از آن خود کرده است، می توان به جایزه ی معمار ایتالیایی در سال 2019 و جایزه ی بهترین معمار در سال های 2016، 2018 و 2020 اشاره کرد. این تیم موفق و کارآزموده، همواره تلاش کرده اند که به کشف پتانسیل های پنهان هر ساختمان بپردازند و آن ها را تا جایی که ممکن است، ارتقا ببخشند!

خانه H
سایت پلان خانه H
خانه H
پلان طبقه همکف
خانه H
پلان طبقه اول
خانه H
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *