پرش به محتوا
خانه H77

خانه H77 ؛ الماسی در دل کوهستان

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : امروز تصمیم داریم که به شهر وولا (Voula)، واقع در کشور یونان (Greece) سفر کنیم. در این سفر کوتاه، پروژه ای به نام خانه H77 را به شما معرفی خواهیم کرد. این خانه 300 متر مربعی، در دامنه ی کوه هایمتوس (Hymettus)، یعنی در حومه ی جنوبی شهر آتن (Athens) ساخته شده است. کار طراحی خانه H77، برعهده ی استودیوی معماری 314 بوده است. در ادامه این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های این خانه ی جذاب و چشم نواز آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

خانه H77

خانه H77

خانه H77 یک ساختمان مسکونی چهار طبقه است؛ و به لطف موقعیت استراتژیکش، از یک سو رو به دریا دارد و از سوی دیگر، طبیعت بکر هایمتوس را در آغوش گرفته است. اگر به تصاویر این خانه نگاه کنید، متوجه خواهید شد که صنعت اوریگامی ژاپنی (هنر کاغذ و تا)، تا چه اندازه بر معماران استودیوی 314 تاثیر داشته است.

خانه H77

خانه H77

شاید در نگاه اول نظر متفاوتی داشته باشید. اما هر چه بیشتر به تصاویر نگاه کنید، بیشتر در خواهید یافت که سطوح تا شده و لبه های تیز ساختمان، با زمین سنگلاخ و پوشش گیاهی منطقه در تعامل هستند. در واقع، محیط طبیعی و خانه H77 به نوعی، مکمل همدیگر به شمار می آیند. از میان جالب ترین تمهیدات تیم معماری، می توان به تراس های خانه اشاره کرد. تیم معماران، تراس های خانه را در نقاطی که زمین صخره ای هایتموس اندکی صاف و بدون فراز و فرود شده است، جانمایی کرده اند.

خانه H77

خانه H77

طبقه ی همکف این خانه، چند اتاق و محوطه ی پارکینگ را در بر گرفته است. دو طبقه ی میانی آن، اتاق های خواب و اتاق نشیمن را در خود جای داده اند؛ و در نهایت، در طبقه ی آخر، یک سوئیت کامل به چشم می خورد.

خانه H77

خانه H77
سایت پلان خانه H77

از آنجایی که تیم معماران نمی خواستند تحت هیچ شرایطی چشم انداز بکر منطقه را بپوشانند، از شیشه به عنوان نمای دور تا دور طبقات استفاده کردند. اما نگران نباشید! برای محافظت از H77 در مقابل نور خورشید و کاهش مصرف انرژی، یک سیستم ابتکاری خلق شده است: پرده های متحرک آلومینیومی! به این ترتیب، می توان از طریق یک سیستم الکتریکی برنامه ریزی شده، مصرف انرژی خانه را کنترل کرد!

خانه H77
پلان طبقه همکف
خانه H77
پلان طبقه اول
خانه H77
پلان طبقه دوم
خانه H77
نمای شمالی
خانه H77
مقطع
خانه H77
نمای غربی

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.