پرش به محتوا

خانه Papagayo ؛ از بازسازی یک واحد مسکونی فرسوده تا تولد یکی از جذاب ترین خانه های مکزیک!

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : امروز سفر کوتاهی به کشور مکزیک (Mexico) خواهیم داشت؛ و به تماشای پروژه ی متفاوت Papagayo House خواهیم نشست! Papagayo خانه ای است به مساحت 370 متر مربع، که در شهر مونتری (Monterrey) نهمین شهر بزرگ کشور مکزیک (Mexico) واقع شده است. بد نیست بدانید که مونتری (Monterrey) یکی از مراکز تجاری فعال در آمریکای لاتین می ‌باشد؛ و  علاوه بر خانه ی Papagayo، میزبان بسیاری از شرکت های بین المللی نیز هست. با ما همراه باشید تا داستان شکل گیری این خانه ی جذاب و منحصر به فرد را با شما در میان بگذاریم.

خانه Papagayo

طراحی و ساخت خانه Papagayo حاصل همکاری دو شرکت معماری به نام های Ariel Valenzuela و Diego Ledesma می باشد! در حقیقت، این پروژه با بازسازی یک خانه ی قدیمی کلید خورد. اصلی ترین اولویت تیم طراحی، ایجاد بازشوها و دهانه های جدید در خانه ی فرسوده بود؛ چرا که لازم بود وضعیت تهویه ی هوا و جذب نور خورشید در قسمت های مختلف خانه، سر و سامانی بگیرد!

نیاز به ارتقای سیستم تهویه طبیعی و جذب حداکثری نور خورشید، باعث ایجاد یکی از خلاقانه ترین تمهیدات معماری شد. معماران تصمیم گرفتند که در داخل خانه یک حیاط مرکزی ایجاد کنند؛ حیاطی که قلب خانه نام گرفت. در گام بعدی، اتاق های خواب، نشیمن و مطالعه، دور تا دور این حیاط و در امتداد هم شکل گرفتند. به این ترتیب، علاوه بر ایجاد امکان تهویه ی طبیعی، تمام اتاق ها توانستند حداکثر بهره را از نور روز ببرند.

خانه Papagayo

اما از پرداختن به نمای آجری منحصر به فرد خانه ی Papagayo نیز نباید غافل شد. در واقع، این نما، حاصل ترکیب ابزارهای پیشرفته ی مدلسازی در روش های سنتی ساخت و ساز می باشد. به راحتی می توان دید که خلاقیت تیم معماری، به این پروژه هویتی معاصر و در عین حال بومی بخشیده است.

جالب است بدانید که سازندگان این واحد مسکونی، به فضاهای سبز نیز بی توجه نبوده اند. در این خانه سه نوع از گیاهان مورد استفاده قرار گرفته اند: گیاهان سایه دار، گیاهان آفتاب دوست و گیاهان آبزی! به این ترتیب نه فقط ساکنین خانه، که همسایگان و رهگذران نیز می توانند از زیبایی های طبیعی Papagayo House بهره ببرند!

 

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *