پرش به محتوا

خانه Q04L63 ؛ راه حل ساده و خلاقانه ای برای پاسخ به نیاز کارفرما!

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : امروز قصد داریم که به شهر Rifaina، یکی از شهرهای کوچک و کم جمعیت کشور برزیل (Brazil) سفر کنیم! در اوایل سال 2020 میلادی، به شرکت mf+arquitetos پیشنهادی پیرامون ساخت یک خانه ی تابستانی ارائه شد. ماجرا از این قرار بود که یک خانواده ی 5 نفره، در پی ساخت خانه ای مناسب برای گذراندن تعطیلات و برپایی مهمانی های خانوادگی خود بودند. این گونه بود که پروژه Q04L63 House شکل گرفت! با ما همراه باشید تا با هم به تماشای گوشه و کنار این خانه ی جذاب برویم!

خانه ی Q04L63 در زمینی به مساحت 282 متر مربع برپا شده است. معماران mf+ تصمیم گرفتند که 50 درصد از کل مساحت موجود را به فضاهایی مناسب برای تعاملات اجتماعی تبدیل نمایند! به این ترتیب، نیمی از فضای خانه بین اتاق غذاخوری، اتاق نشیمن، یک استخر بی نظیر و همچنین سالن سونا تقسیم شد.

متریالی که برای ساخت نقاط مختلف خانه ی Q04L63 انتخاب شده اند، همگی طبیعی هستند و تک تک آن ها در راستای نیاز به یک طراحی مدرن، خوشایند و فراتر از زمان انتخاب شده اند. از میان مواد به کار رفته در این خانه، علاوه بر چوب، می توان به سنگ های مرمر مصری که برای پوشش کف و دیوارها استفاده شده اند، اشاره کرد. برای پوشش سرویس های بهداشتی و حمام، تخته سنگ های سیاه رنگ به کار رفته اند؛ و برای آراستن محوطه ی استخر، دال بتنی و سنگ های سبز منطقه ی بالی (Bali)، معروف به سنگ های Haijau در کنار قرار گرفته اند.

احتمالا شما نیز با ما هم نظر خواهید بود که یکی از هیجان انگیزترین بخش های طراحی داخلی یک پروژه، انتخاب مبلمان برای آن است. مبلمان خانه ی Q04L63 گلچینی از سه برند معروف در سطح جهان و برزیل می باشد: برند Jader Almeida و برند Paulo Alves برزیلی و برند Martin Eisler اتریشی. بد نیست بدانید که نکته ی مشترک در بین تمامی آنها، استفاده از چرم، پارچه و چوب می باشد؛ این یعنی وجود یک تناسب چشم نواز میان متریال و مبلمان خانه!

پلان

این ترکیبات و تناسبات خلاقانه، در کنار حجم ساده اما کاربردی خانه ی Q04L63، نه تنها توانسته است که برای ساکنان خود، احساس راحتی را به ارمغان آورد، بلکه تمام عملکردهای مورد نیاز آن ها را نیز محقق خواهد کرد!

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.