پرش به محتوا

دفتر مرکزی کمپانی Rug Republic ؛ تمهیداتی خلاقانه در مسیر بازآفرینی یک فضای فرسوده

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : به عقیده ی بسیار از صاحب نظران این قرن، قرن بهبود بخشیدن به داشته هاست! ما انسان ها، در زمانه ای زندگی می کنیم که دیگر فضای خالی زیادی در اختیارمان نیست؛ جنگل ها و منابع آبی در دسترس مان نیز روز به روز محدود تر می شوند. پس چرا به جای ساختن ساختمان های جدید، بر نوآوری و ایجاد تغییرات خلاقانه در ساختمان های قدیمی تمرکز نکنیم؟ در ادامه ی این مطلب، با مهم ترین نکاتی که به شکل گیری پروژه دفتر مرکزی کمپانی Rug Republic انجامید، آشنا خواهید شد. پس با ما همراه باشید!

دفتر مرکزی کمپانی Rug Republic

در تمام طول تاریخ، زندگی جدید بخشیدن به یک مکان فراموش شده، کاری جذاب و پرطرفدار بوده است. معماران کمپانی Architecture Discipline نیز از این شوق برای طراحی دفتر مرکزی شرکت Rug Republic (یا جمهوری فرش) بهره گرفتند.

دفتر مرکزی کمپانی Rug Republic

مساحت دفتر مرکزی شرکت Rug Republic (یا جمهوری فرش) در حدود 1860 متر مربع می باشد! این ساختمان در شهر دهلی نو (New Delhi) پایتخت کشور هندوستان (India) واقع شده است. معماران شرکت Architecture Discipline برای طراحی این دفتر کار زیبا و کاربردی، رویکرد متفاوتی را برگزیدند؛ در واقع همه چیز پس از بودجه بندی پروژه آغاز شد. بودجه ی محدودی که در اختیار شرکت معماری قرار گرفت، آن ها را برای زندگی تازه بخشیدن به یک ساختمان فرسوده، با شرط حداقل مداخلات فضایی تشویق کرد.

در سامان دهی فضاهای داخلی دفتر مرکزی Rug Republic (یا جمهوری فرش)، می توان یک سلسله مراتب کاملا مشخص را درک کرد. بر این اساس، فضاهایی که بیشتر از همه مورد استفاده قرار می گیرند، نظیر دفاتر کار و نمایشگاه های موقت، در طبقه ی همکف جانمایی شده اند. این در حالی است که نمایشگاه های دائمی و همچنین دفاتر کار خصوصی تر در طبقات بالایی قرار دارند.

پلان طبقه همکف
پلان طبقه اول
پلان طبقه سوم
نما

از آنجایی که این ساختمان متعلق به یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان فرش و مبلمان جهان می باشد، تیم معماران به فکر ساخت فضایی مختص به نمایش نفیس ترین محصولات شرکت افتادند. غافلگیر کننده است! اما یکی از منحصر به فردترین عناصر دفتر مرکزی با کمک چند میلگرد و مقداری متریال ارزان دیگر متولد شد. جالب است بدانید که این مداخلات موقت، ساده و خلاقانه توانسته اند فضا را به درجات بالایی از انعطاف پذیری برسانند.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.