پرش به محتوا

دفتر کار معماران MIA ؛ نمادی از کارآمدی و احترام به محیط زیست

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : معماران MIA در یکی از مناطق سرسبز و جنگلی اطراف شهر Beaufays کشور بلژیک (Belgium) دفتر کار جدیدی را برای خود برپا نموده اند! MIA Office با مساحت 60 متر مربع، در سال جاری میلادی (2020 میلادی) مورد بهره برداری قرار گرفته است. امروز تصمیم گرفته ایم که شما را با این ساختمان جذاب بیشتر آشنا کنیم؛ پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید!

پروژه ی MIA Office شامل ساخت و ساز یک حجم مکعبی شکل می باشد؛ حجمی که تمامی فضاهای مورد نیاز یک دفتر کار معماری، اعم از اتاق معمار، اتاق جلسات و بخش های فنی را در خود جای داده است. MIA Office در اصل با بازسازی یک خانه که در دهه ی هفتاد میلادی، در مناطق جنگلی و زیبای Beaufays ساخته شده بود، متولد شد! بر روی پایه های این واحد مسکونی، یک جعبه ی آینه ای قرار گرفت که توانست عملکردهای مورد نیاز دفتر معماری را در آغوش بگیرد.

به لطف قابلیت بالای پوسته ی ساختمان در انعکاس محیط پیرامون می توان ادعا کرد که بنای جدید به طور کامل در سایت پروژه حل شده است. این حجم مکعب شکل، به روشی سورئال به مخاطب بیرونی و ساکن درونی خانه احساس غوطه ور شدن در جنگل را القا می کند! طراحی فضاهای داخلی MIA Office ساده اما منحصر به فرد است. به علاوه، می توان گفت که پنجره های بنا در پشت نمای شفاف و آینه ای آن پنهان شده اند و فقط پس از تاریک شدن هوا قابل شناسایی هستند.

دسترسی به ساختمان از طریق یک راهروی فلزی که به یک در چوبی ختم شده است، ممکن می شود. از دیگر سو، در درون دفتر کار، یک دهانه ی عریض به سوی باغ وجود دارد که احساس فرو رفتن در طبیعت را به شدت تقویت می کند.

پلان
مقطع
مقطع

نما

ساختمان MIA Office را با کمک یک اسکلت چوبی به ضخامت 30 تا 36 سانتی متر ساخته اند. نکته ی جالب اینکه فضای درونی این اسکلت با کمک مواد عایق، کاملا پر شده است و به این ترتیب، هم ساختمان از نظر مصرف انرژی بسیار کارآمد خواهد بود و هم زمان ساخت و ساز، چیزی در حدود سه ماه کاهش یافته است.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *