پرش به محتوا

دفتر کار ChatPay ؛ دفتر کاری برای نسل جدید استارت آپ های حوزه فناوری

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : به تازگی در شهر نوا لیمای (Nova Lima) واقع در کشور برزیل (Brazil) ساختمان اداری جدیدی افتتاح شده است. این بنای 252 متر مربعی، پروژه ChatPay Office یا دفتر کار ChatPay نام دارد و حاصل هنر و تجربه ی تیم معماران اسپانیایی Play می باشد! قصد داریم که امروز و در این مطلب به بازگویی برخی از جزئیات طراحی این ساختمان زیبا و نوآورانه بپردازیم؛ پس با ما همراه یاشید!

پروژه ChatPay Office یا دفتر کار ChatPay با هدف میزبانی از یک استارت آپ نوپا در حوزه ی فناوری و رسانه های اجتماعی ساخته شده است. این پروژه را می توان به کمک دو مؤلفه ی اصلی و برجسته ی آن تعریف کرد: یکی ساختار بتنی ساختمان و دیگری، سه پنجره ی عریض که در نمای این دفتر کار زیبا و چشم نواز خودنمایی می کنند.

معماران Play ملزم به گنجاندن سه فضای بسته در قلب این ساختمان بودند؛ یکی از آن ها سرویس بهداشتی مجموعه بود، و آن دوی دیگر به عنوان اتاق جلسات و غرفه ی تلفن شناخته می شوند. جالب است بدانید که این سه اتاق، درست در رو به روی سه پنجره ی عریض دفتر کار جانمایی شده اند؛ و ویژگی مشترک همه‌ ی آن ها، برخورداری از سقف و دیوارهای آکوستیک است!

علاوه بر این، بایستی اشاره کرد که می‌ توان در سرتاسر فضاهای داخلی ساختمان ChatPay، تشکیلات و تجهیزات مربوط به تهویه ی هوا، تامین روشنایی و اطفای حریق را مشاهده نمود. در قسمت مرکزی فضای داخلی این دفتر کار زیبا و چشم نواز، دو میز کار بزرگ جانمایی شده اند. لازم به ذکر است که این میزها مختص به کارکنان دائمی شرکت ChatPay هستند. در دیگر سو و همجوار با پنجره های عریض ساختمان، فضاهایی برای فعالیت کارمندان پاره وقت و پذیرایی از میهمانان در نظر گرفته شده است.

پلان
مقطع A-A
مقطع B-B

در آخرین سخن، می توان به یکی از خلاقانه ترین تمهیدات تیم معماران اشاره کرد. طی این طرح نوآورانه که در آشپزخانه ی ChatPay Office یا دفتر کار ChatPay بروز یافته است، جانمایی چند میز و صندلی نه چندان بزرگ، محیط آشپزخانه را به فضایی برای ایده پردازی و برگزاری جلسات غیر رسمی در بین کارکنان تبدیل کرده است.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.