پرش به محتوا

دفتر کار GIASA ؛ درخشش طراحی مینیمالیستی در خلق یک فضای کاربردی!

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : امروز و در این مطلب تصمیم داریم که شما را با پروژه ی طراحی و ساخت یک دفتر کار منحصر به فرد و زیبا آشنا کنیم! این دفتر کار که GIASA نام دارد، در سال 2019 میلادی و در ویلا ماریا (Villa Maria) واقع در کشور آرژانتین (Argentina) افتتاح شده است. تلاش می کنیم که در ادامه‌ ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های پروژه ی GIASA Office آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید!

کار طراحی و ساخت دفتر 54 متر مربعی گروه املاک و مستغلات GIASA بر عهده ی استودیوی معماری EFEEME بوده است! معماران این شرکت در اولین قدم، دست به شناسایی مهم ترین نیازهای فضایی گروه GIASA زدند؛ و توانستند دریابند که الزامات اساسی این پروژه، شامل فضای برگزاری جلسات، فضاهای مخصوص ارائه ی مشاوره به مشتریان جدید و در نهایت، فضاهایی برای انجام کارهای اداری است!

علاوه بر این، گروه معماران تصمیم گرفتند که بخش مهمی از انرژی خود را صرف طراحی یک ویترین کارا و چشم نواز نمایند؛ ویترینی که بتواند خصوصیات حرفه ای گروه GIASA را در تمام ساعات شبانه روز در معرض دید شهروندان قرار دهد.

جالب است بدانید که این دفتر کار، در کُنج یکی از شلوغ ترین خیابان های تجاری شهر ویلا ماریا (Villa Maria) واقع شده است. در حقیقت، انتخاب مکان پروژه نه یک امر اتفاقی، که حاصل تحقیق و بررسی های تیم معماران بود! به لطف این انتخاب دقیق و سنجیده، حال دیگر طیف وسیعی از عابران پیاده و رانندگان خواهند توانست با دفتر املاک و مستغلات GIASA ارتباط بصری برقرار کنند.

استراتژی معماران کمپانی EFEEME در انتخاب متریالِ این پروژه نیز قابل ستایش است! آن ها تصمیم گرفتند که در مسیر ارائه ی امکانات مورد نیاز گروه GIASA، از به روز ترین و کابردی ترین متریال های موجود در صنعت معماری بهره بگیرند. به این ترتیب بود که صفحات موجدار فلزی و پلاستیکی به عنوان متریال اصلی طراحی داخلی انتخاب شدند. بر همین اساس می توان ادعا کرد که رویکرد غالب در طراحی داخلی دفتر GIASA یک رویکرد مینیمالیستی است! انعطاف پذیری و جهت گیری صفحات سفید رنگ، در ترکیب با سطوح سیاه و گیاهان طبیعی جانمایی شده در گوشه و کنار دفتر، به شکل گیری یک فضای داخلی جذاب انجامیده است.

پلان

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.