پرش به محتوا

دفتر کار Sabrab ؛ بازسازی خلاقانه یک ساختمان با تکیه بر کاربردی ترین اصول معماری

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : کمپانی Sabrab به عنوان یکی از شرکت های معماری با سابقه و خوشنام در کشور پرتغال (Portugal) شناخته می شود. این شرکت که تاکنون برنده ی پنج جایزه ی بین المللی از قبیل جایزه ی طراحی آلمان، Iconic و Muse شده است، سابقه ای ده ساله در زمینه‌ ی طراحی داخلی و طراحی معماری دارد. یکی از برترین پروژه های سال 2020 میلادی تیم معماران Sabrab، طراحی دفتر کار جدیدشان در شهر لیسبون (Lisbon)، پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور پرتغال (Portugal) بود! تصمیم داریم که در ادامه ی این مطلب شما را با مهم ترین خصوصیات این دفتر کارِ 120 متر مربعی که با نام پروژه ی Sabrab Office شناخته می شود، آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

دفتر کار Sabrab

پروژه ی طراحی دفتر کار Sabrab با انتخاب یک ساختمان قدیمی آغاز شد؛ و اصلی ترین مفهومی که برای توسعه ی فضاهای داخلی در دستور کار تیم معماران قرار گرفت، بهره برداری حداکثری از نور خورشید بود. این در حالی است که تا پیش از نوسازی، نفوذ نور خورشید به بخش های مختلف بنا، در حداقل میزان خود بوده است.

دفتر کار Sabrab

در جریان بازسازی ساختمان قدیمی و تولد پروژه ی Office Sabrab، مهم ترین هدف معماران، ایجاد یک فضای واحد و یکپارچه بود. آن ها محیط داخلی را با بهره گیری از صفحات شیشه ای به بخش های مختلفی تقسیم کردند. می توان گفت دو عنصر اصلی محیط داخلی دفتر کار Sabrab یک فضای مشترک برای کار و همفکری و یک اتاق چاپ می باشد! فضای داخلی این دفتر کارِ ساده اما جذاب و دلفریب، تنها با بهره گیزی از یک عنصر طراحی شده است: متریال شیشه! همین امر هم منجر به شکل گیری ایده هایی خلاقانه در زمینه ی کف سازی و حتی پوشش سقف شده است.

پلان

مقطع

در پایان بد نیست اگر اشاره کنیم که در مناطق محصور، کف را با کمک سنگ مرمر استخراج شده از معدن سنگ Estremoz واقع در منطقه ی Alentejo پرتغال پوشانده اند. این سنگ ها با لکه های خاکستری نامنظمی که دارند، ارتباط بصری جذابی با مناطق غیرمحصور دفتر برقرار نموده اند؛ چرا که آن مناطق با کمک بتن خاکستری رنگ کف سازی شده است!

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.