پرش به محتوا

رستوران Roly-Poly ؛ طراحی آینده برای یک برند با سابقه

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : سال 2020 میلادی برای معماران StudioVASE سالی جذاب و پرهیجان بود! یکی از برجسته ترین تجربیات امسال این تیم خوشنام و باسابقه به حوزه طراحی رستوران برای یکی از قدیمی ترین شرکت های تولید مواد غذایی در کشور کره جنوبی (South Korea)، به نام Ottogi مربوط می شود.

رستوران Roly-Poly

در ابتدای پروژه، مدیران Ottogi درخواستی را مبنی بر طراحی یک رستوران 256 متر مربعی برای عرضه ی معروف ترین محصول خود یعنی رامن، به گروه StudioVASE ارائه دادند. با این حال تیم معماران دریافته بودند که برای جذب نسل جوان، به یک انتخاب هوشمندانه و طرحی نه چندان ساده نیاز دارند! پس پیشنهاد کردند که با اتصال دو ساختمان همسایه به هم و در اختیار گرفتن یک فضای 1015 متر مربعی، تصویری مثبت و تاثیرگذار از برند Ottogi  برای هوادارانش بسازند.

رستوران Roly-Poly

متریال اصلی ساخت رستورانی که Roly – Poly نام گرفته است، آجر قرمز می باشد! این ماده علاوه بر اینکه در همه جای مورد استفاده قرار می گیرد، ماندگاری خوبی نیز دارد. پس تیم معماران 100 هزار آجر قرمز رنگ را در کنار هم چیدند تا اشاره ای معمارانه به شرکتی که از سال 1969 میلادی تا امروز به طور مداوم در حال رشد و نمو بوده است، کرده باشند. البته در کنار آجر قرمز، از مواد دیگری هم استفاده شده است. از چوب، سرامیک و پارچه گرفته تا  فولاد ضد زنگ! که توانسته است ادراک زمان را برای مخاطب آسان نماید، و همچنین رنگ زرد! به عنوان نماد اصلی شرکت مواد غذایی Ottogi!

رستوران Roly-Poly

این رستوران بخش های مختلف زیادی دارد و گروه معماران بر هر کدام نام خاصی بخشیده اند. از این بین می توان به غار اشاره کرد! فضایی زیرزمینی که مختص به فروش نوشیدنی و غذا است. غار با 400 رشته ی فلورسنتی که از سقف آن آویزان شده است، مخاطب را به سمت باغ مرکزی هدایت می کند.

رستوران Roly-Poly

یکی دیگر از موفق ترین بخش های رستوران، Sala نام دارد! سالنی که درست شبیه به یک اتاق نشیمن طراحی شده است و با کمک مبلمان زرد رنگ خود، فضایی راحت و دنج را برای هواداران برند Ottogi فراهم نموده است! نمای Sala را هم با کمک 4800 پولک زرد رنگی ساخته اند که در برابر باد، نور خورشید و حتی پرواز پرندگان واکنش نشان می دهد!

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.