پرش به محتوا

رستوران Torchy`s Tacos ؛ ظهور یک رستوران مدرن از قلب یک بنای کهن

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : تیم معماری Chioco Design در سال 2016 میلادی و پس از چندین سال تلاش و تجربه اندوزی در زمینه معماری و طراحی مدرن، دست به طراحی یک رستوران متقاوت در شهر Austin واقع در ایالات متحده آمریکا زده است! رستوران Torchy`s Tacos قرار بود در محل یکی از قدیمی ترین همبرگر فروشی های تگزاس، به نام Fran، بر پا شود؛ پس بایستی علاوه بر وفادار ماندن به ریشه های تاریخی مکانی که در آن واقع شده است، تمام نیازهای یک رستوران مدرن را نیز برآورده می ساخت!

رستوران Torchy`s Tacos

تیم معماری Chioco Design ساختمان قدیمی همبرگر فروشی را با اضافه کردن پنجره هایی به سوی شمال توسعه داد. آن ها با این کار علاوه بر هدایت نور طبیعی به داخل ساختمان، توانستند از انرژی و جنب و جوش خیابان مجاور آن، که با نام کنگره جنوبی شناخته می شود، بهره کافی ببرند!

فرم این بنا، به نوبه خود هم جالب است و هم آشنا به نظر می آید! شاید بپرسید از چه لحاظ؟

دیوار غربیِ ساختمانِ این رستوران را بازتاب دهنده هایی سرخ رنگ پوشانده اند! این بازتاب دهنده ها در واقع دیسک های کوچک پلاستیکی هستند که در سراسر جاده های ایالات متحده آمریکا بر روی گارد ریل ها نصب می شوند؛ با این هدف که نور وسایل نقلیه عبوری را بازتاب دهند. علاوه بر این، ستون های فلزی سرخ رنگی در امتداد سقف فلزی که بر بنای رستوران  Torchy`s Tacos قرار گرفته است، به مجموعه اضافه شده اند. این ستون ها توانسته اند در شکل گیری فضایی سرپوشیده اما با طراوت، برای نشستن مشتریان در هوای آزاد، نقش مهمی ایفا کنند.

به طور کلی، رنگ سرخی که بارها و بارها در بخش های مختلف این رستوران به کار رفته است، به مکمل خوبی برای سایر مواد و مصالح به کار رفته در جریان بازسازی و طراحی تبدیل گشته است!

پلان
مقطع
نما

بد نیست بدانید گروه معماری Chioco Design که در سال 2005 میلادی وارد این صنعت شده است، در طراحی رستوران ها، فضاهای عمومی و فروشگاه های خرده فروشی تخصص زیادی دارد. پروژه های آن ها در عین اینکه ساده و جذاب هستند، با فرهنگ و طبیعت منطقه خود نیز متناسب می باشند و در بالا بردن کیفیت زندگی استفاده کنندگان از فضا بسیار موفق ظاهر می شوند.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.