پرش به محتوا

رستوران Ugli ؛ یکه تازی طرح های آسیایی در پایتخت اوکراین

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : جدیدترین رستوران شهر کی یف (Kyiv) پایتخت کشور اوکراین (Ukraine) که با خلاقیت و هنر تیم معماران Loft Buro به بهره برداری رسیده است، Ugli Restaurant (در زبان بلغاری، Ugli به معنای زاویه می باشد) نام دارد. این بنای دو طبقه در مساحت 341 متر مربع، بخش هایی متنوع و کاربردی را در خود جای داده است!

رستوران Ugli

از سالن اصلی که بگذریم، یک سالن استراحت با جزیره ای به طول هفت متر، یک آشپزخانه باز، محیطی طراحی شده برای کباب پز و تنور و یک ویترین غذا را مشاهده خواهیم کرد. این ویترین که با الهام از بازارهای غذای آسیایی طراحی شده است، شاید جذاب ترین بخش رستوران Ugli باشد! مهمانان و مشتریان رستوران Ugli می توانند به دور آن بایستند و از نزدیک در جریان تمام مراحل و جزئیات مربوط به پخت و پز غذای مورد علاقه شان قرار بگیرند!

در طراحی داخلی رستوران Ugli سه عنصر که تفاوت های هویتی زیادی دارند، نقش های اساسی را ایفا می کنند: چوب، سرامیک و فلزهای جلا یافته! در این بین، سرامیکی منقش به طرح های سنتی بافت در کشور آذربایجان، میانه سالن اصلی را فرش کرده است. این همان المانی است که بیشتر از هر عنصر دیگری توجه مشتریان را به خود جلب می کند!

در حقیقت هر چه بیشتر به جزئیات رستوران دقت کنیم، بیشتر در می یابیم نه فقط دکوراسیون داخلی، که حتی منو هم ترکیبی است از فرهنگ و میراث سنتی مناطقی همچون قفقاز، ترکمنستان، ترکیه و همچنین کشور لبنان!

رستوران Ugli

تیم طراحان و معماران Loft Buro برای پوشش دیوارهای رستوران از ترکیب سرامیک و آجر بهره گرفته اند؛ بافتی مشابه با بافت رایج در بناهای شرقی. بهره گیری از سیستم ها و الگوهای خاص آسیایی، حتی در زمان استفاده از عناصر فلزی هم مورد توجه تیم طراحان بوده است.

آرایش سقف رستوران Ugli، همچون دیگر بخش های آن، خاص و منحصر به فرد است. به نظر شما عناصری که سقف را آراسته اند، شبیه دیگ های پلوی آسیایی نیستند؟ به هر حال، قطر این المان های تزئیناتیِ تک رنگ تا 180 سانتی متر هم می رسد!

پلان

در رستوران Ugli ، فلز جلا یافته و چوب به عنوان دو عنصر تکرار شونده، در نهایت هماهنگی با هم حضور دارند! و رنگ های لاجوردی، سبز و سفالی نیز مکمل های خوبی برای این طراحی زیبا و چشم نواز به حساب می آیند!

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.