پرش به محتوا

رستوران Vedana ؛ وقتی معماری کوه و دریا و جنگل را به هم پیوند می دهد!

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : در میانه ی جنگل Cuc Phuong، جنگلی بکر و چشم نواز در دامنه ی یکی از کوه های کشور ویتنام (Vietnam) به تازگی رستورانی به نام Vedana افتتاح شده است. وظیفه ی طراحی و اجرای این مجموعه ی 1000 متر مربعی (که ظرفیت پذیرایی از 1350 مهمان را دارد) بر عهده ی تیم معماران VTN بوده است. پروژه ی Vedana Restaurant شامل 135 ویلا، 5 کانکس و 8 خانه ی ییلاقی می باشد. چنانچه تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید، جنبه های خیره کننده ای از معماری بی نظیر پروژه رستوران Vedana را با شما در میان خواهیم گذاشت.

سقف شیروانی، سه گوشه و مدور مجموعه ی Vedana با الهام از معماری سنتی کشور ویتنام طراحی شده است؛ در حقیقت، این سقف شامل 36 قاب مدولار می شود که در قالب یک ساختار چند سطحی، کنار هم قرار گرفته اند. جالب اینجاست که تیم معماران VTN با استفاده از چوب بامبو در بالاترین لایه ی سقف ساختمان رستوران توانسته اند رکورد بلندترین ساختار بامبوی جهان را به نام خود ثبت کنند!

اگر بخواهیم موقعیت جغرافیایی پروژه ی Vedana را دقیق تر توصیف کنیم، بایستی بگوییم این رستورانِ دلنشین بر کرانه ی یک دریاچه ی مصنوعی برپا شده است. از آنجایی که همجواری با دریاچه ی مصنوعی می تواند به عنوان یک تهویه مطبوع طبیعی عمل کند، پس می توان گفت انتخاب هوشمندانه ی تیم طراحی، تحمل آب و هوای گرم و مرطوب تابستان های Cuc Phuong را آسان تر نموده است.

آنچه که اهمیت دریاچه را افزایش می دهد، استفاده از آن برای آبیاری تمام گیاهان منطقه 16.4 هکتاری ای است که سایت رستوران در آن واقع شده است؛ از این میان می توان به 15000 درخت شکوفه دار اشاره کرد. ناگفته پیداست که قرار گرفتن Vedana در میان چنین جنگل زیبایی، چشم انداز بی نظیری را به ساکنان خود ارائه می دهد!

سایت پلان
پلان
مقطع
نما

به لطف طراحی آزاد و پلان باز فضای داخلی رستوران، مشتریان و مهمانان Vedana می توانند در عین حال، هم از فضای داخلی (که تحت تاثیر گیاه بامبو است) بهره ببرند و هم لذت حضور در یک جنگل سرسبز و محیط کوهستانی را بچشند!

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.