پرش به محتوا

رونمایی از تصاویر مرتفع ترین برج بلژیک طراحی شده توسط معماران Neutelings Riedijk

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : معماران هلندی Neutelings Riedijk به تازگی از تصاویر برج هلدنتورن (Heldentoren) به عنوان آخرین نماد کنوکئست (Knokke-Heist) در کشور بلژیک رونمایی کرده اند! کنوکئست (Knokke-Heist) یک منطقه شهری ساحلی در کشور بلژیک می باشد که در جنوب دریای شمال و در نزدیکی مرز کشور هلند قرار گرفته است و شناخته شده ترین و مرفه ترین تفرجگاه ساحلی در این کشور به شمار می آید.

شروع عملیات ساخت و ساز این پروژه ی چند عملکردی با ارتفاع هفتاد متر که قرار است به یکی از مرتفع ترین برج های ساحل بلژیک تبدیل شود، برای اکتبر سال 2020 میلادی برنامه ریزی شده بود.

برج Heldentoren طراحی شده توسط معماران Neutelings Riedijk

برج هلدنتورن (Heldentoren) که به عنوان یک چراغ دریایی برای هر چه بهتر شناساندن تفرجگاه های ساحلی کشور بلژیک در نظر گرفته شده است، در نزدیکی میدان Helden احداث خواهد شد.

پروژه برج هلدنتورن (Heldentoren) که شامل سه ساختمان به هم پیوسته توسط یک پارکینگ زیرزمینی است، در زمینی به مساحت 9000 متر مربع جانمایی شده است. این پروژه ی بزرگ مقیاس توسط معماران هلندی Neutelings Riedijk که در شهر روتردام مستقر می باشند، طراحی شده است. این مجموعه شهری ، ترکیبی از یک برج مسکونی بیست طبقه ، یک آپارتمان پنج طبقه و همچنین یک رستوران است.

برج Heldentoren طراحی شده توسط معماران Neutelings Riedijk

این ساختار که شکلی موج دار به خود گرفته است، سعی می کند توجه رهگذران را به خود جلب کند؛ سرعت حرکت آن ها را کاهش دهد و آن ها به سمت منظره های دریای شمال هدایت نماید. این برج با افزایش ارتفاع، باریک تر می شود و حجم تندیس وارانه ی آن باعث ایجاد گوشه های گرد شیشه ای می گردد! اتفاقی که تقسیم بندی فضاهای داخلی را تقویت کرده است.

علاوه بر این، سقف با ارتفاع دو طبقه، جنبه طولی توده ی ساخته شده را تقویت می کند و باعث افزایش کیفیت فضایی آپارتمان ها می گردد. پانل های سرامیکی با خطوط عمودی در نما در کنار پوشش شیشه ای، باعث ایجاد بازتاب های متغیر و سرزنده ای می شود که ترکیب بندی منحصر به فردی را با محیط طبیعی پیرامون خود در پی داشته است.

در انتها بد نیست بدانید استودیو معماران Neutelings Riedijk توسط دو معمار هلندی به نام های Willem Jan Neutelings و Michiel Riedijk در سال 1987 میلادی پایه گذاری شده است. این استودیوی معماری غالبا در طراحی پروژه های خود، از فرم هایی عجیب و متفاوت بهره می گیرد! فرم هایی که به پروژه ها، هویت و منظری متفاوت می بخشد و سبب تمایز هر چه بیشتر آن با دیگر ساختمان های موجود در سایت خود می گردد.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.