پرش به محتوا

ساختمان اداری Investribe ؛ نمادی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی در هندوستان

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : Investribe یک شرکت سرمایه گذاری است که دفتر اصلی آن در شهر Bangaluru کشور هندوستان (India) واقع شده است. این شرکت در سال 2019 میلادی تصمیم به ساخت یک دفتر مرکزی جدید، در یکی از محلات آرامِ شهر شلوغ و پر سر و صدای Bangaluru گرفت و به همین منظور از استودیوی معماران و طراحان Living Edge دعوت به همکاری نمود. در ادامه بیشتر با طراحی معماری ساختمان اداری Investribe آشنا خواهیم شد؛

ساختمان اداری Investribe

این شرکت سرمایه گذاری از تیم Living Edge تقاضای طراحی ساختمانی را داشت که هم در مبحث صرفه جویی در مصرف انرژی و هم در زمینه ی به حداقل رساندن اثر کربنی، شاخص و سرآمد باشد.

 

ساختمان ادارای Investribe در دو طبقه طراحی شده است؛ فضای مرکزی داخل ساختمان در نقش قلبِ تعاملی دفتر عمل می کند؛ و برنامه ریزی فضای داخلی هم بر یک سیستم طراحی باز استوار شده است. این تصمیم های به ظاهر ساده ی طراحی توانسته اند یک محیط سرشار از طراوات و انرژی مثبت را برای انجام کار فراهم نمایند.

یکی دیگر از عناصر برجسته ی این پروژه، فضای تراس آن است. تراس Investribe در واقع به یک باغچه ی سر سبز تبدیل شده است که با پنل های خورشیدی محافظت می شود! این پنل ها هم در تامین انرژی مورد نیاز ساختمان به خوبی عمل می کنند، و هم در نقش یک سایه بان، از بالا رفتن دمای فضای تراس ممانعت به عمل می آورند!

ساختمان اداری Investribe

خطوط متقارن، ساده و در عین حال محکمی که برای طراحی نمای ورودی این ساختمان اداری مورد استفاده قرار گرفته اند، فرم نهایی Investribe Office Building را بسیار جذاب و دل نشین کرده اند.

نتیجه نهایی ساخت و ساز این ساختمان اداری، به خاطر وجود مصالح و مواد سبز و دوستدار طبیعت، بسیار پایدارتر از چیزی است که تصور می کنید! استفاده از مواد و متریال هایی همچون پنجره های دو جداره، سیستم های انرژی پایدار که توان تولید تا 30 کیلو وات برق را دارند، سیستم های تهویه مطبوع هیبریدی، استفاده از نوع خاصی از کف سازی که آب باران را جمع آوری و برای مصارفی چون تامین آب فضای سبز و … در خود ذخیره می کند، همه و همه، علاوه بر فراهم آوردن صرفه جویی در مصرف انرژی به میزان بالاترین حد خود، در کاهش اثر کربنی (تولید گازهای گلخانه ای) نیز نقش به سزایی دارند.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه