پرش به محتوا

سه قلوهای Urban Quartz ؛ نسل جدید ساختمان های اداری

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پروژه ی ساختمان اداری Urban Quartz در نزدیکی یک مرکز حمل و نقل عمومیِ چند منظوره که ایستگاه های مختلف مترو، راه آهن و اتوبوس های شهری را در خود جای داده است، یک تجربه جدید و خوشایند شهری را به شهروندان شهر رن (Rennes) در کشور فرانسه (France) ارائه می دهد.

سه قلوهای Urban Quartz

این ساختمان اداری 14000 متر مربعی توسط سه تیم معماری با نام های Harmonic ، a /LTA و Masson & Associes طراحی و اجرا شده است. Urban Quartz توانسته است با تکیه بر موقعیت استراتژیک مکانی خاص خود، تمام شرایط لازم برای ایجاد یک بخش تجاری – اداریِ یکپارچه و پر از فعالیت را فراهم نماید!

در طرح توسعه شهری که توسط FGP ترسیم شده است، می توان به وضوح دعوت به اجرای سبک های جسورانه تر معماری را دید؛ این سه ساختمان اداری نیز پاسخ مثبتی به این دعوت به شمار می آیند. سه قلوهای غیرهمسان Urban Quartz با فرم مخروطی شکل خود توانسته اند با هنرمندی هر چه تمام تر در چشم انداز مسیر راه آهن شهر رن (Rennes) خودنمایی کنند و علاوه بر این، ریتم دلپذیری به خط آسمانِ ساده و یکنواخت شهر ببخشند.

با وجود اینکه این سه ساختمان هر کدام شکل، شخصیت و حتی شیب و ارتفاع منحصر به فرد خود را دارد، اما کلیت مجموعه در تعادل و انسجامِ آرامش بخشی غوطه ور است و می توان سازگاری این سه ساختمان اداری با هم را احساس کرد. طراحی این سه به گونه ای است که میزان انعطاف پذیری فضایی در بالاترین حد خود باشد. به بیانی دیگر، از استارت آپ های کوچک و نوپا تا شرکت های بزرگ و قدیمی، هر کدام سهمی از فضاهای داخلی Urban Quartz را به خود اختصاص داده اند.

پروژه‌ Urban Quartz با سبک جدید معماری و پیکربندی متناسب خود با بافت محلی توانسته است به جایگزین خوب و مناسبی برای شیوه های رایج و قدیمی طراحی ساختمان های اداری تبدیل شود.

نما
نما
نما

شاید بد نباشید پیرامون شهر رن (Rennes) فرانسه نیز چند کلمه ای بدانید. تاریخ این شهر به بیش از 2000 سال پیش باز می گردد. از اوایل قرن شانزدهم میلادی تا زمان انقلاب فرانسه نیز شهری پارلمانی، اداری و پادگانی به حساب می آمد. مطابق با سرشماری های سال 2015 میلادی، رن (Rennes) دهمین شهر بزرگ فرانسه با جمعیتی در حدود 720 هزار نفر معرفی شده است.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.