پرش به محتوا

فروشگاه اُپتیک Optocentro ؛ فروشگاهی متفاوت برای بهبود بخشیدن به کیفیت هر آنچه که می بینید!

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : امروز قصد داریم که سفر کوتاهی به شهر پورتو (Porto) واقع در کشور پرتغال (Portugal) داشته باشیم و با شما به تماشای ویژگی های جذاب و منحصر به فرد یکی از جدیدترین واحدهای تجاری این شهر، یعنی پروژه Optocentro Optics یا فروشگاه اُپتیک Optocentro (در زبان اسپانیایی Optocentro به معنای مرکز بینایی است) بپردازیم. پیش از هر چیز بایستی بگوییم که این فروشگاه 200 متر مربعی، حاصل همکاری مشترک تیم های معماری Gustavo Guimarães و Urbanismo می باشد! همانطور که احتمالا تا این لحظه حدس زده اید، در پروژه ی Optocentro Optics یا فروشگاه اُپتیک Optocentro خدمات مربوط به حیطه ی چشم پزشکی، از قبیل فروش عینک های طبی و تعیین نمره ی عینک، به مراجعان ارائه خواهد شد.

اصلی ترین عنصری که برای هدایت مشتریان در فضای داخلی فروشگاه اُپتیک Optocentro گنجانده شده است، عنصر ساده اما در عین حال قدرتمندِ قوس می باشد! در سرتاسر فروشگاه می توان سه قوس هدایت گر را مشاهده کرد؛ نخستین قوس، از جنس مرمر سبز گواتمالایی است و وظیفه ی دعوت از شهروندان برای ورود به فضای داخلی فروشگاه را بر عهده دارد.

پس از اینکه مشتری به آرامی با فضای داخلی فروشگاه ارتباط برقرار کرد، قوس دوم وارد عمل می شود! این عنصر در انتهای فضای نمایشگاهی Optocentro مستقر شده است و با رنگ سبز کم رمقی که دارد، استفاده کنندگان از فضا را به بازدید از بخش های مربوط به تعیین نمره ی چشم تشویق می کند.

سومین عنصر از سه گانه ی کمانی شکل پروژه ی Optocentro Optics یا فروشگاه اُپتیک Optocentro، قوس وارونه ای است که در طبقه ی فوقانی فروشگاه و در انتهای دفتر مشاوره ی خصوصی جانمایی شده است. این قوس به خاطر خاصیت بازتابندگی بی نظیر و نمای رو به خیابانی که دارد، می توان دعوت به کاوش در نقط مختلف فروشگاه را تا چند برابر افزایش دهد!

پلان
مقطع A-A
مقطع B-B

یکی دیگر از برجسته ترین عناصر طراحی فضای داخلی فروشگاه اُپتیک Optocentro، سقف آن است. این سقف که از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده است، نقش بسیار مهمی در ایجاد شوق و اشتیاق برای جستجو در گوشه و کنار فروشگاه ایفا می نماید.

 

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.