پرش به محتوا

فروشگاه لباس Misci ؛ نمایش تاریخ برزیل در شصت متر مربع!

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : استودیوی معماران Babbie با همراهی Airon Martin به تازگی پروژه بازسازی یک فضای 60 متر مربعی در شهر Pinheiros واقع در کشور برزیل (Brazil) را به پایان رسانده است؛ در نتیجه این بازسازی، فروشگاه لباس Misci یا Misci Store متولد شد!

Misci Store

یک مغازه خرده فروشی که طرح آن بر پایه های هویت برزیلی استوار است. هویتی که حاصل در هم تنیده شدن قومیت ها، نژادها، فرهنگ ها و اعتقادات مختلف است. این پروژه در تلاش است تا اشاره ای هر چند گذرا، اما عمیق و ریشه ای به فرهنگ جمعی ملت برزیل داشته باشد. طراحی ساده و عاری از هر گونه تجمل این مغازه شاید نوعی تلمیح کنایه آمیز باشد به زیبایی های بومی این کشور!

هر کدام از المان ها، عناصر و حتی رنگ های به کار رفته در این مغازه معنی و مفهوم خاصی را یدک می کشند. به عنوان نمونه، پلکان داخلی این مغازه کوچک و دلنشین، سرخ رنگ است؛ ایده ای برگرفته از رنگ خون! ماده ای که در بدن تمامی انسان ها از هر دین و قبیله ای جریان دارد و مشترک است. این ایده ی یعنی همه ما یکی هستیم و با هم برابر! رنگ قرمز ریشه های عمیقی در کشور برزیل دارد. شاید استودیوی معماران Babbie با نگاهی به گذشته پرماجرای این کشور، می خواهد بگوید که ما انسان های روی زمین، همه از یک نژادیم؛ نژادی که خون آن سرخ رنگ است. با این امید که روزی فرا رسد که دیگر نیازی به اثبات این ادعا نباشد!

در داخل فروشگاه لباس Misci یا Misci Store تغییرات فضایی با کمک گیاهان به نمایش گذاشته شده است. مشتریان در هر فضایی، نوع خاصی از گیاهان بومی را مشاهده می کنند و در می یابند که در محیطی متفاوت با محیط پیشین خود حضور دارند.

 

 

نما

 

نکته جالب دیگری که در طراحی داخلی فروشگاه لباس Misci یا Misci Store به چشم می خورد این است که در فضای ورودی، به جای استفاده از دیوارهایی با خطوط مستقیم، از دیوارهای منحنی شکل بهره گرفته شده است. این انتخاب نمادی است برای نقش زنان در روندهای خلاقانه ای که برندهای مختلف معماری آغاز کرده اند. حتی در نمای ساختمان هم از پنجره های مورب استفاده شده است! تمهیدی خلاقانه که به خودی خود می تواند توجه بسیاری از عابران را جلب کند و آن ها را به داخل این مغازه کوچک اما زیبا و روح نواز بکشاند.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.