پرش به محتوا

فروشگاه JNBY ؛ خود واقعی ات را کشف کن!

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : برند JNBY برای طراحی فضای داخلی جدیدترین فروشگاه لباس های زنانه خود در شهر شیامن (Xiamen) واقع در کشور چین (China) از تیم طراحی LineHouse دعوت به همکاری کرد. این برند لباس به دنبال استفاده از یک روش مدرن برای نمایش ارزش ها و جهان بینی خود بود و از همین رو، تیم طراحی LineHouse بر جستجوی مواد و مصالح جدید و تاثیرگذار بر زندگی روزمره شهروندان تمرکز کرد؛ در نهایت مفهوم اساسی نهفته در طراحی این پروژه بر اصل تعادل در عین وجود تناقض استوار شد!

LineHouse سقف این فروشگاه 100 متر مربعی را با کمک گرفتن از قطعات بتونی طراحی کرد و برای حل مسئله روشنایی نیز از لامپ های لوله ای بهره گرفت. علاوه بر این، یک طلق شیشه ای نیز با ظرافت هر چه تمام، قطعات بتونی و رشته های نورانی به کار رفته در سقف را پوشش داد. سپس سقف خاص و متفاوتی که به وسیله تیم LineHouse طراحی شده بود، آماده ی در برگرفتن میله هایی از جنس فولاد ضد زنگ بود! این میله ها که تا سطح زمین فروشگاه کشیده شده اند، با طراحی های متفاوت و منحصر به فرد خود به ویترین جذاب و مناسبی برای فروش انواع محصولات فروشگاه JNBY بدل شده اند.

این میله ها یا بهتر بگوییم قطعات سرامیکی مدور با پایه های مقعر و خطوط شکسته ی براق  و چشم نواز روی بدنه خود، نه تنها به عنوان پایه ای برای رگال های فروش لباس و کفش به کار می روند بلکه در چشم مشتریان نیز به عنوان مجسمه های ثابت و خوش تراش در فضای فروشگاه می درخشند!

برای ثابت کردن پایه ویترین ها یا همان مجسمه های عمودی فضای فروشگاه هم تدبیر جالبی اندیشیده شده است. معماران LineHouse الگوی بتنی را با پارچه هایی که به عنوان نماد و میراث برند JNBY شناخته می شوند، تلفیق کرده است. نتیجه این ایده ی خلاقانه، تولد عناصر جذابی است که همزمان سختی و خشونت بتن و نرمی و لطافت پارچه های JNBY را به نمایش می گذارند.

در پایان شاید بد نباشد اندکی نیز پیرامون برند JNBY سخن بگوییم! این برند که یکی از هشت کمپانی مد تحت نظر کمپانی چینی JNBY است، در سال 1994 میلادی با مدیریت لی لین (Li LiN) پایه گذاری شده است. نکته جالب توجه اینکه نام این برند مخفف جمله Just Naturally Be Yourself یا همان ” فقط خود طبیعی ات باش! ” می باشد؛ جمله ای که شعار اصلی و سرلوحه کار تیم طراحان شرکت نیز هست!

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.