پرش به محتوا

فروشگاه Off – White ؛ لذت خرید در میان حلقه هنر طبیعت!

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : نخستین فروشگاه برند مد و لباس Off – White در شهر میلان (Milan) کشور ایتالیا (Italy) با استفاده از مواد و مصالح کاملا طبیعی طراحی شده است. شاید بتوان بارزترین مشخصه ی این فروشگاه جدیدالتاسیس را استفاده گسترده طراحان از سنگ گرانیت پاتاگونیا (Patagonia) دانست!

فروشگاه 400 مترمربعی Off-White که در منطقه ی Via Verri شهر میلان واقع شده است، در ماه سپتامبر امسال (2020 میلادی) افتتاح شد و بناست که در آن علاوه بر پوشاک زنانه و مردانه، لوازم دکوری خانه هم به فروش برسد! براساس گفته های Virgil Abloh ، بنیان گذار این برند لوکس و پرطرفدار، فروشگاه Off – White علاوه بر اینکه اصول مینیمالیسم (ساده گرایی) را به تمامی رعایت کرده است، فضایی دوستانه، صمیمی و گرم را نیز در اختیار بازدیدکنندگان و طرفداران خود قرار می دهد.

در تمام بخش های این فروشگاه از مواد و مصالح طبیعی استفاده شده است. برای اثبات این ادعا می توان به تنه افتاده ی درختی که در نزدیکی ورودی بوتیک جلوه گری می کند و یا قفسه هایی از جنس سنگ گرانیت که به جای ویترین های معمول دیگر فروشگاه ها برای نمایش محصولات به کار می روند، اشاره کرد. جریان استفاده از مصالح طبیعی به طبقه دوم فروشگاه و اتاقی که برای به فروش رساندن لوازم خانگی و کفش طراحی شده است، نیز رسیده است! در این قسمت از Off – White از ستون های چوبی به عنوان ویترین محصولات بهره گرفته شده است.

افزون بر تمامی تمهیداتی که شرح دادیم، سراسر بخش فروش پوشاک زنانه را کف پوش هایی از جنس تراورتن پوشانده است؛ و بر روی آن، فرشی به رنگ گل سرخ منقش به لوگوی برند Off – White جای گرفته است! بخش پوشاک مردانه هم از همین تم پیروی می کند، اما با پالت رنگی متفاوت تری. کف پوش های این بخش را فرش هایی با همان لوگوی معروف برند، اما به رنگ سبز پوشانده اند.

نکته ی مشترک بخش های زنانه و مردانه فروشگاه Off – White ، قفسه های دیواری آن است. دیوارها از جنس گرانیت هستند، اما قاب هایی که برای به نمایش گذاشتن محصولات به کار رفته اند، از فولاد و شیشه ساخته شده اند! به این فضای اصیل و طبیعی، قفسه هایی از جنس چوب و گرانیت را هم بیفزایید که مخصوص عرضه لوازم جانبی هستند.

برند Off – white در سال 2012 میلادی در شهر میلان ایتالیا و به عنوان یک شرکت طراحی مد تاسیس شد. در سابقه کاری این برند جوان ولی مشهور، همکاری با شرکت های معروف و معتبری همچون Nike، Levi و  IKEA دیده می شود.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.