پرش به محتوا

مجتمع مسکونی Romanville ؛ ایده ای سنجیده از تئوری معماری به طراحی آن!

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : رومن ویل (Romanville) یک شهرستان کوچک 25 هزار نفره در شمال کشور فرانسه (France) می باشد؛ اما آن چه که باعث شد ما امروز به این شهر تاریخیِ زیبا سفر کنیم طراحی و احداث یک مجتمع مسکونی به همین نام است! این آپارتمان های مسکونی با همکاری تیم معماران Brenac & Gonzalez & Associés در زمینی به مساحت 10790 متر مربع طراحی و اجرا شده است. در ادامه ی این نوشتار سعی کرده ایم مجتمع Romanville را از زوایای گوناگونی بررسی کنیم؛ با ما همراه باشید!

تعدادی از معماران بر این باورند که از هم گسستن و قطعه قطعه کردن یک توده ی ساختمانی می تواند راه را برای ایجاد چشم اندازهای بصری جدید هموار نماید! این گروه از معماران، ایجاد پیوستگی پایدار با محیط اطراف را نیز به عنوان یکی دیگر از مزایای این کار معرفی می کنند.

علاوه بر تمام این مزایا، ما می خواهیم به شما نوید این موضوع را بدهیم که از هم گسستن توده های ساخته شده، باعث افزایش نفوذپذیری بلوک های شهری خواهد شد. علاوه بر این، این رویکرد به ساخت آپارتمان ها در جهات مختلف نیز کمک شایانی خواهد کرد. اما اگر سوال برایتان مطرح شده است که ساخت آپارتمان در جهات مختلف چه فایده ای دارد، بایستی بگوییم ساده ترین فایده ی آن، کاهش دید مستقیم از سوی همسایگان مقابل است.

در این مجتمع مسکونی، احساس بسته بودن فضا (که ویژگی رایج آپارتمان های امروزی به شمار می آید) با ارتقای کادربندی ها و دسترسی به نماها و مناظر دور دست، تا حد زیادی کاهش یافته است. حالا دیگر مردم با فراغ بال به تماشای مناظر شهری، زندگی روزمره ی رهگذران و حتی بلوک اطراف خود می پردازند.

پلان طبقه همکف
پلان طبقه اول
پلان طبقه سوم
پلان طبقه چهارم
مقطع
نما

یکی دیگر از عناصر مهم و جالب توجه در طراحی این مجتمع مسکونی، فضای سبز آن است؛ همچنین یکی از عناصر بومی و محلی ای که در ارتباط مستقیم با این فضاهای سبز می باشد، تراس های این مجتمع مسکونی است! این تراس ها به کمک پل هایی چوبی از نمای ساختمان فاصله گرفته اند و به سبب نوع ارتباطشان با درختان کاشته شده در محوطه، بیشتر از تراس به خانه های درختی شباهت دارند.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.