پرش به محتوا

مرکز تبلیغات و فضای نمایشگاهی پارک فناوری BAODING ؛ دروازه ای برای توسعه حومه ی شهر

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : شهر Boading در چین (China) در حال تبدیل شدن به یکی از جدیدترین مناطق توسعه یافته ی اقتصادی و صنعتی در شمال این کشور می باشد. در این مسیر، حقیقتی پیش روی مدیران شهری قرار دارد و آن است این که ساخت پارک های صنعتی جدید نیازمند بازنگری در شیوه ی اسکان مناطق حومه ی شهری و جذب استعدادها و مشاغل بیشتر است! مرکز تبلیغات و فضای نمایشگاهی پارک فناوری BAODING پاسخ مطمئنی به این نیاز به شمار می آید. در ادامه ی مطلب شما را با ویژگی های بارز این پروژه ی جذاب آشنا خواهیم کرد.

مرکز تبلیغات و فضای نمایشگاهی پارک فناوری BAODING

Promotion Center Of High-Tech Park که حاصل همکاری دو گروه معماری SZAD و Atelier Apeiron می باشد، در زمینی به مساحت 14890 متر مربع برپا شده است. هدف اولیه ی تیم معماران، طراحی و ساخت مرکزی نمایشگاهی برای High-Tech Park شهر Boading بودغ اما پس از بررسی های همه جانبه، تصمیم بر این شد که یک مرکز تبلیغات و توسعه ی انعطاف پذیر، جایگزین ایده ی صرف ساخت نمایشگاه شود. لازم به بیان است توان پاسخگویی به نیازهای آینده ی شهر در حال توسعه، محرک اصلی چنین تصمیم جسورانه ای بود.

طرح ساختمان مرکز تبلیغات و فضای نمایشگاهی، ترکیبی از اشکال مستطیل و دایره است؛ به این ترتیب امکان استفاده ی حداکثری از فضا ایجاد شده است. به علاوه، طراحان این پروژه، فضاهای عمومی و خصوصی را به شیوه ای سهل و ممتنع در هم ادغام نموده اند! با وجود اینکه سطوح اول و دوم این پروژه، ارائه دهنده ی فضاهای نمایشگاهی هستند، اما یک فضای نمایشگاهی بسیار انعطاف پذیر دیگر نیز در ارتفاع 9 متری از سطح زمین تعبیه شده است.

یکی از مهم ترین جاذبه های ساختمان، وجود یک سکو با چشم اندازی وسیع در همجواری بزرگ ترین فضای نمایشگاهی است. این سکو می تواند به مقصد دلنشینی برای ساکنین محلی و توریست های کشور چین تبدیل شود.

مقطع

در حال حاضر تنها وظیفه ی مرکز تبلیغات و فضای نمایشگاهی پارک فناوری BAODING ایجاد بستری برای سرمایه گذاری در اقتصاد و صنعت این شهر است! اما در آینده ای نزدیک شاهد حضور دائمی شرکت های معتبر در این ساختمان چشم نواز خواهیم بود. از دیگر موارد استفاده ی مرکز تبلیغات و فضای نمایشگاهی، می توان به سالن نمایش محصولات برندهای گوناگون، سالن کنفرانس مطبوعاتی و یک مرکز فرهنگی – مدنی در ارتباط با پارک اشاره کرد.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.