پرش به محتوا

موزه Nancy and Rich Kinder ؛ ستاره ای پرفروغ در آسمان هنر معاصر

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : به تازگی در شهر هیوستون (Houston) ایالات متحده آمریکا (United States) موزه ای به نام Nancy and Rich Kinder Museum افتتاح شده است. پیشنهاد طراحی و ساخت این موزه از سوی میلیاردر مشهور آمریکایی، ریچارد کیندر (Richard Kinder) و همسر وی یعنی نانسی به گروه معماران Steven Holl ارائه شده بود.

موزه Nancy and Rich Kinder

 

 

با استناد به گفته های معماران Steven Holl این ساختمان سه طبقه، مکان مطلوبی برای نمایش مجموعه آثار هنری مربوط به هنرمندان مدرن و معاصر خواهد بود. در این میان، نکته حائز اهمیت این است که طراحی دو طبقه فوقانی موزه نانسی و ریچ کیندر (Nancy and Rich Kinder Museum) به نحوی انجام شده است که بتواند میزبان ایده آلی برای برپایی نمایشگاه های مختلف هنری نیز باشد.

اگر به نقشه ساختمان موزه نگاهی بیندازیم، با یک حساب سرانگشتی در خواهیم یافت که از مجموع کل زیربنای این موزه درخشان و خیره کننده، 56 درصد آن به نمایش آثار هنری اختصاص یافته است! در کنار این، یک سالن با ظرفیت 215 نفر هم در طبقه همکف جا نمایی شده است که می تواند به نمایش فیلم و یا اجرای تئاتر اختصاص یابد.

Nancy and Rich Kinder Museum

از دیگر عناصر داخلی این موزه می توان به رستوران و کافی شاپی که مشرف بر باغ مجسمه Lillie and Hugh Roy Cullen است، اشاره کرد. به لطف خوش سلیقه بودن معماران Steven Holl در انتخاب مکان و جهت رستوران موزه، فرصت مناسبی پیش آمده است تا کمی از باغ مجسمه تاریخی شهر هیوستون نیز سخن بگوییم.

مجموعه Lillie and Hugh Roy Cullen که در موزه هنرهای زیبای تگزاس (Texas) واقع شده است، شامل 25 تندیس از هنرمندان مشهوری چون Henry Matisse (هنرمند و مجسمه ساز فرانسوی)، Alexander Calder (مهندس، مخترع و مجسمه ساز معروف آمریکایی)، David Smith  (هنرمند سبک اکسپرسیونیسم انتزاعی) و Frank Stella (نقاش و مجسمه ساز سبک مینیمالیسم) می باشد!

آخرین نکته ای که بایستی پیرامون موزه نانسی و ریچ کیندر (Nancy and Rich Kinder Museum) به آن اشاره کرد، این است که حتی فضای زیر زمین هم از دید چشمان تیزبین معماران دور نمانده است. علاوه بر پارکینگ زیرزمینی مجموعه، دو تونل مخصوص عابرین پیاده نیز در این قسمت  از فضا تعبیه شده اند. شاید بتوان این دو تونل را یکی از جذاب ترین تمهیدهای گروه معماران دانست؛ چرا که مسئولیتشان، اتصال موزه به ساختمان مجاورش یعنی مدرسه هنری Glassell است!

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.