پرش به محتوا

نمایش جریان زندگی در کافه C2

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : کافه C2 تنها یک فضای ساده برای معاشرت نیست! طراحان تیم Various Associates امیدوارند این کافه ی 75 متر مربعی که در شهر Shenzhen کشور چین (China) واقع شده است، بتواند به مقصد نخست جوانان بدل شود؛ فضایی برای اینکه بتوان غبار سختی ها و مشکلات زندگی را از شانه تکاند و به آرامش درونی رسید.

اما تبدیل کردن یک فضای 75 متر مربعی به مقصدی با چنین هدف بلندپروازانه ای، کار ساده ای نیست! تصور کنید که بایستی در این فضای محدود، آشپزخانه، پیشخوان، محیطی دنج برای مشتریانِ نیازمند به جوی آرام تر و فضایی برای نشستن عموم مردم را فراهم کرد. اما تیم طراحی Various Associates پیش از اجرای تمام این ایده ها به این فکر کرده بود که چطور می توان در بازار داغ رقابت بین کافه های شهر Shenzhen یک فضای منحصر به فرد را خلق کند.

طراحان امیدوار بودند که با ادغام موفقیت آمیز این پروژه در محیط شهری بتوانند به عنوان یک فضای ساده و صمیمی در ذهن و بر زبانِ تمامی کافه روهای شهر باقی بمانند. آن ها برای رسیدن به این هدف از چند حُقه ی خلاقانه در طراحی C2 CAFE بهره بردند.

سقف این کافه یکی از مهم ترین عناصر تشکیل دهنده ی آن است. ساختار سقف C2 براساس یک سازه شیب دار شکل گرفته است. شیب ایجاد شده در سقف به تلفیق فضای باز شهری و فضای داخلی کافه کمک بسیاری کرده است. حالا دیگر فضای داخلی کافه یک منظره ی تکراری و یکنواخت را به مشتریان عرضه نمی کند؛ بلکه بیشتر به یک اثر هنری ناب شباهت دارد که در یک چهارچوب نفیس نگهداری می شود و به رهگذران برای کاوش خود، چراغ سبز نشان می دهد.

در کنار سقف چشم نوازِ کافه C2، اثر هنری بیضی شکلی که بر فراز پیشخوان به سقف آویخته شده است نه تنها توانسته الگوی ثابت و متدوال فضا را بشکند که با سطح آینه ای خود که منعکس کننده جهان پیرامون خود است، توانسته است احساس خوشایند آینده نگرانه ای را در مخاطبان این فضای بی مانند تقویت نماید.

در واقع تیم طراحی، این کافه را با شعار اصلی خود یعنی ” طراحی، زندگی است ” به بهره برداری رسانده است تا بتوانند امکان هر چه نزدیک تر شدن به جامعه از طریق ایده های اعمال شده در فضای داخلی را به بوته آزمایش بسپارند.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.