پرش به محتوا

ویلای چهارم ؛ نمادی برای معماری مدرن در آغوش کوهستان های اندونزی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : ویلای چهارم یا IV Villa در دامنه d تپه های جنوبی Surabaya در کشور اندونزی (Indonesia) واقع شده است. کار طراحی و ساخت این ویلای چشم نواز و دل فریب بر عهده معماران Bgnr بوده است. معماران Bgnr همزمان که تلاش می کردند تا در طراحی این ویلای 1250 متر مربعی، از ساختمان های موجود در منطقه الگوبرداری نمایند، قصد نداشتند که حتی یک متر مربع از مناظر طبیعی اطراف سایت پروژه را از چشم ساکنان ویلا دور نگاه دارند!

بخش مسکونی ویلای چهارم یا IV Villa ، طراحی هیجان انگیزی دارد. به لطف سایت تخت و یکدستی که در اختیار معماران قرار گرفته بود، آن ها توانستند ساختمان را طوری طراحی نمایند که در عمل، بالاتر از بقیه نقاط سایت باشد. تمامی مسیرهای اتومبیل روی داخل محدوده ویلا را نیز به کناره های سایت منتقل کردند. جذاب ترین بخش طراحی ویلای چهارم یا IV Villa پلی است که ساختمان و استخر را به هم متصل می کند. علاوه بر این، پل رویایی ویلای چهارم یا IV Villa در نقش یک ورودی برای استقبال از مهمانان هم ظاهر می شود. تقریبا می توان گفت که این پل شگفت انگیز آخرین مرز موجود بین معماری و طبیعت سرسبز Surabaya به حساب می آید.

از پل ورودی که بگذریم، وارد سرسرایی می شویم که آسانسوری در آن به انتظار مهمانان است. این آسانسور ما را مستقیم به اتاق نشیمن خواهد برد؛ یعنی جایی که می توان در آن بدون هیچ مانعی به تماشای استخر و طبیعت سرسبز منطقه نشست.

 

طبقه دوم ویلای چهارم یا IV Villa هم طراحی جالبی دارد! اتاق های مخصوص به کودکان، اتاق مهمان و اتاق خواب های مستر در آنجا واقع شده اند و همچون دیگر بخش های ویلا، با نمای تمام شیشه ای خود به همه مناظر طبیعی اطراف دسترسی دارند.

مقطع
مقطع

نکته ای که نبایستی در طراحی این ویلا از یاد برد این است که سایت پروژه ویلای چهارم یا IV Villa توسط سه کوه محاصره شده است! طراحان این وضعیت را به فال نیک گرفته اند و در طراحی ساختمان، زاویه ای 270 درجه اعمال کرده اند تا هیچ کدام از مناظر کوهستانی از دید ساکنان مناطق مختلف خانه دور نماند! در واقع آن ها ساختمان را به سه قسمت اصلی تقسیم کرده اند؛ به گونه ای که هر قسمت رو به سوی یکی از کوه های منطقه دارد.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.