پرش به محتوا

پروژه Central: The Original Store ؛ معماری در نقش پلی میان گذشته و آینده یک تجارت خانوادگی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : در سال 1950 میلادی، Tiang Chirathivat در شهر بانکوک (Bangkok) پایتخت کشور تایلند (Thailand) شرکتی را با نام Central Group افتتاح کرد. عمده فعالیت او در آن دوره بر واردات محصولات فرهنگی ای چون کتاب و مجلات غربی متمرکز بود؛ در واقع این شرکت دروازه ای رو به فرهنگ های بین المللی برای مردم تایلند بوده است! در ادامه با بررسی پروژه Central: The Original Store همراه شما خواهیم بود.

پروژه Central: The Original Store

Central Group بعدها کار خود را توسعه داد و وارد حوزه های مختلفی از جمله املاک و مستغلات، رستوران داری و برپایی ضیافت های مختلف نیز شد. به هر روی، هولدینگ Central در اکتبر سال جاری میلادی (2020 میلادی) افتتاح مرکز فرهنگی جدید خود را به اطلاع مردم بانکوک رساند. این مرکز فرهنگی که در منطقه Charoen Krung واقع شده است، اثری از معمار خوشنام و معروف سبک مینیمالیسم، Vincent Van Duysen می باشد!

پروژه Central: The Original Store

مرکز فرهنگی جدید Central Group که با نام Central: The Original Store ثبت شده است، نخستین پروژه ی این معمار برجسته بلژیکی در جنوب شرقی آسیا به حساب می آید. قرار است که این مجموعه، نمایش دهنده ی ریشه و برگ های این تجارت خانوادگی باشد؛ یعنی همزمان که بزرگداشتی برای گذشته و حال آن است، پلی هم باشد به سوی آینده ای درخشان!

پروژه Central: The Original Store

در این مرکز بخش های مختلفی از جمله کتابخانه، فضاهای نمایشگاهی، رستوران و کافه در هم تجمیع شده اند؛ با این هدف که قطب جدیدی برای گردهمایی نسل جدید بانکوک شکل بگیرد. در طبقه اول پروژه ی Central: The Original Store، شاهد شکل گیری فضایی نوستالژیک هستیم. کنار هم قرار گرفتن گیشه های فروش مجلات مد و سبک زندگی، سوغاتی های فرهنگی کشور تایلند و یک کافه، اشاره ی مستقیمی به نخستین سال های فعالیت Group Central دارد.

با ورود به طبقه دوم، فضایی مدرن تر و منحصر به فردتر در انتظار ما خواهد بود. اینجا مکانی برای نمایش پایگاه های داده دیجیتال مرکز فرهنگی Central است؛ پایگاه هایی که بیش از هزار عنوان کتاب با موضوعات مختلفی مثل غذا، تجارت و مدیریت را در خود جای داده اند. طبقات سوم و چهارم هم به فضاهای نمایشگاهی اختصاص یافته است. در این دو طبقه می توان رویدادهای مختلفی را برنامه ریزی و اجرا کرد. از نمایشگاه های آثار هنری گرفته تا برپایی کنسرت موسیقی و جلسات مختلف اجتماعی!

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.