پرش به محتوا

پروژه Gallery House ؛ نمادی از رسالت معماری و توجه به نیازهای شهری

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : امروز تصمیم داریم که به شهر Mithapukur More واقع در شمال شرقی کشور هندوستان (India) سفری کوتاه داشته باشیم! چیزی که ما را تا این شهر کوچک در ایالت بنگال غربی کشانده است، پروژه ای به نام Gallery House (خانه ی گالری) می باشد! این مرکز فرهنگی چشم‌ نواز که 380 متر مربع مساحت دارد، توسط استودیوی معماری Abin طراحی شده است. در ادامه‌ ی این مطلب شما را با چگونگی تولد و روند ساخت و ساز این مرکز منحصر به فرد آشنا خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید!

پروژه Gallery House

داستان تولد خانه گالری (Gallery House) بسیار شنیدنی است! قطعه زمینی که امروز به چنین مرکز شهری منحصر به فردی تبدیل شده است، در ابتدا قرار بود که فقط یک پارکینگ خصوصی باشد؛ اما تیم معماران Abin Design تمام تلاش خود را در راستای متقاعد کردن مالک برای استفاده‌ ی هر چه بهتر از پتانسیل های بالای این فضا متمرکز ساختند؛ و خوشبختانه، موفق نیز شدند!

پروژه Gallery House

خلاقیت و وظیفه ‌شناسی تیم معماران، در نهایت به ساخت یک فضای شهری چند منظوره انجامید! طبق طرح اولیه، طبقه ی همکف پروژه Gallery House به عنوان یک پارکینگ برای خودروهای شخصی مالک کنار گذاشته شد. اما کار طراحی آنچنان خوب پیش رفت که او تصمیم گرفت ایده ی ساخت یک پارکینگ شخصی را رها کند؛ و از تیم Abin Design Studio خواست که طبقه ی همکف را به سالنی برای برپایی جلسات شهری تبدیل نمایند!

حالا طبقه ی همکف Gallery House یک سالن اجتماعاتِ مناسب برای برگزاری جلسات شهری است. از سوی دیگر، طبقات بالاتر، به برپایی کلاس هایی چون یوگا اختصاص یافته است. می توان گفت تعهد و خلاقیت استودیوی معماری Abin توانست ایده ای نامناسب را به یک سرمایه ی شهری تبدیل کند! رسالت معماری نیز شاید همین باشد؛ پروراندن ایده های خام شهروندان و ساخت شهری پایدار و زیست پذیر!

پلان ها و مقاطع

جزئیات

نکته ی آخر اینکه، استودیوی Abin Design تصمیم دارد تا جای ممکن، معماری بومی کشور هندوستان (India) را در کارهای خود منعکس نماید. از همین رو، می‌ توان گفت که معابد سفالین بنگال، الهام بخش طراحی نمای این ساختمان بوده اند. در حقیقت، نمای پروژه Gallery House حاصل ترکیب هنرمندانه ی آجرهای بومی شهر Mithapukur More و بلوک های سرامیکی دست سازی است که یک هنرمند گمنامِ محلی تولید می کند.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.