پرش به محتوا

پروژه House in a Garden ؛ خانه ای ریشه در اعماق زمین و سر بر آسمان

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پروژه خانه ای در باغ یا همان House In a Garden ، یک عمارت کلاه فرنگی در شهر لندن (London) پایتخت کشور انگلستان (England) می باشد که توسط استودیوی معماران Gianni Botsford ، در میان یک باغ شهری برپا شده است. برای ساخت این پروژه، تمام خانه های ییلاقی متعلق به دهه 1960 میلادی موجود در باغ تخریب شدند! اما آن چه که پروژه ی House In a Garden را از دیگر خانه ها متمایز می کند، این نیست! این عمارت، با سقف مسی رنگ خود و دو طبقه ای که در زیرِ طبقه همکف آن بنا شده است، به یاد آورده می شود.

پروژه House in a Garden

شاید بتوان با اطمینان گفت که برجسته ترین عنصر این عمارت، سقف آن است. جنس سقف از متریال چوب است؛ و وجه تمایز آن با دیگر سقف های چوبی، روکشی مسی است که آن را پوشانده است! این سازه ی چوبی جذاب و خیره کننده به پرده ای جادویی بر فراز اتاق نشیمن پروژه ی House In a Garden می ماند که با چیره دستی، هم نور را به داخل خانه هدایت می کند و هم به ساکنین آن احساس سبکی القا می نماید!

از روکش مسی علاوه بر سقف، در جاهای مختلف خانه نیز بهره گرفته شده است. از فضای آشپزخانه تا کوچک ترین جزئیات فضای اتاق خواب ها. این تمهید زیرکانه باعث شده است که گرمای مطبوعِ برآمده از این رنگ، در سرتاسر خانه جریان یابد و به ساکنین احساس آرامش و راحتی ایده آلی هدیه کند!

دو طبقه ای که در زیر طبقه همکف این پروژه، طراحی شده اند نیز داستان جذابی دارند! بلافاصله پس از همکف، یعنی در طبقه نخست House In a Garden اتاق های خواب برپا شده اند. طبقه دوم نیز شامل سالنی بزرگ است که استخری به طول ده متر را در خود جای داده است.

 

پلان سقف
مقطع
مقطع
مقطع
مقطع

پروژه خانه ای در باغ یا همان House In a Garden را می توان مجموعه‌ ای منحصر به فرد از فرصت ها و محدودیت ها دانست. این تصور را داشته باشید که دعوت نور طبیعی به عمق هشت متری زمین چه چالش بزرگی برای طراحان بوده است؛ خصوصا که این خانه رو به شمال هم دارد! اما در میان، استودیوی معماران Gianni Botsford نشان دادند برای بررسی راه های مختلفی که آن ها را به حداکثر استفاده از نور طبیعی برساند، می توانند به خوبی از ابزارهای تحلیل سه بعدی بهره بگیرند.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *