پرش به محتوا

پروژه The Workstation Coffee ؛ کافه ای با طعم کار و قهوه در ویتنام

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پروژه ی The Workstation Coffee واقع در کشور ویتنام، با مساحت 118 متر مربع از 6 طبقه تشکیل شده است و به دو بخش اصلی در طبقات همکف و طبقات بالا تقسیم شده است. بخش پایینی پروژه شامل طبقه همکف و طبقه 2+ می باشد و بخش بالایی نیز متشکل از طبقات 3+ تا طبقه 6+ می باشد. این ساختمان در گوشه یک تقاطع سه طرفه و رو به جنوب و در کنار یک خیابان پرترافیک واقع شده است.

پروژه ی The Workstation Coffee به عنوان یک ایستگاه کار، محلی است برای برگزاری جلسات، اجاره فضاهای اداری و همچنین فروش قهوه که تمامی این موارد از اهداف این پروژه به شمار می آیند. این فضا مناسب است برای هر کسی که دوست دارد از نوشیدن قهوه خود در فضای باز لذت ببرد!

این پروژه، حاصل همکاری مشترک میان معماران MDA و استودیوی طراحی معماری آلمانی CoRi می باشد. تیم طراحی، سالن اصلی را در طبقه 2+ قرار داده است تا اولویت فضاهای تجاری در طبقه همکف فراهم آید.

برای جا به جایی میان طبقات، پله هایی اضافه شده اند که به دیوار تکیه زده اند و به موازات کوچه در سمت راست ساختمان قرار گرفته اند. طبقه 3+ که فضای بالکن در آن قرار دارد، به صورت مستقیم در معرض تابش نور خورشید قرار دارد. از این رو، درختان نیز برای تزئین و به دست آوردن سایه به این فضا اضافه شدند.

به طور کلی برای سازگاری هر دو بخش، تیم طراحی آن ها را با منحنی ها و بالکن ها در فضای داخلی به یکدیگر متصل کرده است؛ به خصوص انحنایی که از مقابل ساختمان در طبقه 3+ شروع می شود، تا انتها به عقب می رود و در نهایت در یک حیاط باز به پایان می رسد. در این حیاط باز، درختانی وجود دارند که سایه های خود را به طبقه 2+ و همچنین طبقات پایین تر می اندازند.

مقطع
نما

به دلیل سبک طراحی، سطح کف طبقه 3+ تا طبقه 6+ به تنها 53 متر مربع کاهش یافته است! طبق قانون ساخت و ساز حاکم در این منطقه، تمام ساختمان ها ملزم به عقب روی در کاربری زمین هستند تا فضای خالی زیادی در مقابل ساختمان ها ایجاد شود.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.