پرش به محتوا
دفتر کار Additi

دفتر کار Additi ؛ تلاش برای همگام شدن با تغییرات معاصر

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : گذر زمان نه فقط بر انسان ها، که بر مطبوعات مکتوب هم تاثیر گذاشته است. یکی از نشریاتی که این تاثیر را با پوست و استخوان درک کرده، اوئست فرانس (Ouest-France) می باشد. اوئست فرانس یکی از پرفروشترین نشریات فرانسوی است و در رن، یکی از شهرهای پرجمعیت غرب فرانسه (France) به چاپ می رسد. با تغییر دوران، مدیران این نشریه تصمیم گرفتند که نسخه ی دیجیتالی اوئست را با نام Additi به انتشار برسانند. قرار شد که Additi در سایت تاریخی متعلق به اوئست مستقر شود. وظیفه ی طراحی و اجرای ساختمانش هم به تیمی از معماران کمپانی معماری Kraft محول گشت. معماران خلاق و خوش فکر این کمپانی،  دفتر کار Additi را در اواسط سال 2020 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه، تلاش خواهیم کرد که شما را با زوایای پیدا و پنهان این پروژه آشنا کنیم.

دفتر کار Additi

دفتر کار Additi
دفتر کار Additi

دفتر کار Additi

 

ساختار دفتر کار Additi

دفتر کار Additi چیزی در حدود 7412 متر مربع مساحت دارد. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که معماران Kraft گاراژ قدیمی صنعتی مجموعه را به خانه ی Additi تبدیل کردند. یکی از مهم ترین ویژگی های دفتر Additi وجود یک توری مشبک فلزی است. این توری همه ی ساختمان، حتی سقف آن را نیز در بر می گیرد. به این ترتیب، می تواند از نما و فضاهای داخلی در برابر تابش گزنده ی نور خورشید محافظت کند. به علاوه، این توری توانست ریتم خاص و دلنشینی را به مجموعه ی اوئست فرانس ببخشد. دهانه های عریض و طویل این دفتر کار منحصر به فرد، توانسته اند ارتباطی محکم و بدون مرز را با فضاهای خارجی برقرار کنند. از سوی دیگر، نقش پوشش های گیاهای موجود در سایت این پروژه به خاطر شفاف بودن نمای دفتر کار، پر رنگ تر شده است.

دفتر کار Additi

دفتر کار Additi
فضاهای داخلی ساختمان اداری Additi

دفتر کار Additi

البته، نه فقط توری محافظ دفتر کار Additi، که اسکلت ساختمان نیز با کمک متریال فلز برپا شده است. در حقیقت، این اسکلت فلزی انعطاف پذیری شگفت انگیز و چشم نوازی را به یک سازه ی بتنی بخشیده است. به لطف تمهیدات هوشمندانه ی تیم معماران Kraft، دفتر کار Additi پلانی باز و آزاد دارد. در واقع، در فضاهای داخلی این ساختمان اداری جعبه هایی مدولار جانمایی شده اند. این جعبه ها می توانند فضاهایی برای همکاری های مشترک و کار جمعی را فراهم آورند. البته، نباید ناگفته بماند که تیم معماران از طراحی فضاهای خصوصی برای کار انفرادی نیز غافل نماندند.

دفتر کار Additi

دفتر کار Additi
طرح اگزونومتریک

 

فضاهای داخلی دفتر کار Additi

فضای مرکزی ساختمان دفتر کار Additi از دو طبقه تشکیل شده است. البته، این طبقات کاملاً مقیاس پذیر هستند. به زبان ساده تر، طبقات با کمک سقف های کاذب سازمان دهی شده اند. سیستم های تهویه ی جانمایی شده در آن ها نیز می توانند هوایی مطبوع را برای کارمندان Additi فراهم آورند. به علاوه، جالب است بدانید که تمامی شبکه های لوله ای این ساختمان با اینکه در پوشش های آکوستیک پوشانده شده اند، قابل مشاهده و دسترسی هستند.

دفتر کار Additi
پلان

 

دفتر کار Additi
سایت پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *