خانه AF ؛ نمایشی بی نظیر از همسویی معماری ایتالیا با طبیعت

خانه AF
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 2 دی 1400تعداد بازدید : 321 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه AF در حد فاصل بین شهر مارانو ویسنتینو (واقع در کشور ایتالیا) و روستاهای اطرافش ساخته شده است. یکی از مهم ترین همسایگان سایت این پروژه، زمینی کشاورزی است که می تواند نگاه شما را به سمت کوهستان های ایتالیا هدایت کند. مسئولیت طراحی و اجرای پروژه مسکونی AF بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری vianellogasparin بود. آن ها این واحد مسکونی 220 متر مربعی را در اواسط سال 2021 میلادی به مالکینش تحویل دادند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که مروری داشته باشیم بر مهم ترین ویژگی های این پروژه مسکونی جذاب و منحصر به فرد! پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

خانه AF

خانه AF
خانه AF

 

آشنایی با ساختار و اولویت های طراحی خانه AF

تیم معماران پروژه طراحی و اجرای خانه AF یک هدف مهم و مشخص داشتند. آن ها می خواستند که روابط بصری بین بافت اطراف سایت پروژه و فضاهای داخلی خانه را تا حد ممکن، تقویت نمایند. به زبان ساده تر، آن ها می خواستند ارتباطات بین فضاهای داخلی و خارجی را محکم و مرزهای بین این دو فضا را کمرنگ نمایند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که جهت گیری خانه AF شمالی – جنوبی است. در حقیقت، این خانه از دو حجم موازی تشکیل شده است و پلانی مستطیل شکل دارد.

خانه AF

خانه AF
فضاهای داخلی خانه AF

 

آشنایی با سازماندهی فضایی خانه AF

ورودی طبقه ی اول ساختمان، در جبهه ی شرقی و در مجاورت با خیابان همجوار با سایت پروژه قرار دارد. البته، نباید ناگفته بماند که در جبهه ی شرقی جز ورودی، عناصر و فضاهای دیگری هم جانمایی شده اند. از این میان می توان به اتاق های خواب و اتاق های خدماتی، فنی و انباری خانه اشاره کرد. طبقه ی دوم اما فضایی کاملا متفاوت با طبقه ی نخست خانه AF است! در اینجا یک فضای نشیمن بزرگ و بدون پارتیشن به چشم می خورد. پنجره های عریض و طویل اتاق نشیمن AF رو به باغ بزرگی دارند که به عنوان حیاطی برای خانه شناخته می شود. از سوی دیگر، نمی توان ایوان بزرگی را که در ضلع شمالی طبقه ی اول خانه جانمایی شده است، نادیده گرفت. این ایوان می تواند مسئولیت تامین نور خورشید و هوای تازه ی فضاهای داخلی را به بهترین شکل ممکن بر دوش بکشد.

خانه AF

خانه AF
نمایی از  پروژه مسکونی AF

خانه AF

 

آشنایی با پالت متریال و پالت رنگی پروژه AF

پالت رنگی پروژه طراحی و اجرای خانه AF زیاد شلوغ نیست. این خانه با کمک رنگ سفید طراحی و سازماندهی شد. اما در کنار سفید، از رنگ های گرم نیز برای روح بخشیدن و ایجاد صمیمت در فضاهای داخلی بهره گرفته شده است. از سوی دیگر، نمی توان حضور گرم، مستحکم و آرامش آفرین بازیگر نقش اصلی پالت متریال این پروژه، یعنی متریال چوب را نادیده گرفت.

خانه AF
پلان

 

خانه AF
مقطع
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سه =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260